Merkel: “Yalnız değilsiniz, biz yanınızdayız”

Merkel_praysAlmanya Başbakanı Merkel, Sultanahmet saldırısını ‘özgürlüğe’ yapılmış bir saldırı olarak nitelendirdi ve ölen Almanların yakınlarına başsağlığı diledi.

 
Almanya Başbakanı Angela Merkel, İstanbul’daki saldırılarda sekiz Alman vatandaşının hayatını kaybettiğini doğruladı. Kurban yakınlarına başsağlığı dileyen Merkel,edi. Bir IŞİD militanı tarafından düzenlenen saldırının ‘özgürlüğe saldırı’ olduğunu dile getiren Almanya Başbakanı, teröristlere karşı kararlı mücadelenin sürdürüleceğini belirtti.

 
“Türkiye’deki insanlara yürekten bağlılık hissediyoruz” diyen Almanya Başbakanı, terörizmin bütün özgür insanların ve insanlığın düşmanı olduğunun altını çizdi. Merkel Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ile telefonla görüştüğünü ve soruşturma hakkında bilgi aldığını belirtti.

 
Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen intihar saldırısının bir IŞİD militanı tarafından gerçekleştirildiği açıklanmıştı. Saldırıda sekizi Alman, biri Perulu ve milliyeti şu ana kadar açıklanmayan bir kişi daha olmak üzere toplam 10 kişi hayatını kaybetti, resmi verilere göre 15 kişi de yaralandı.

 

 

10 Comments