Milano’da Adliye Binasına saldırı Yapıldı

ITALY-CRIME-COURTİtalya’nın Milano şehrinde bir batık şirket davasının şikâyetçilerinden biri, adliye binası içerisinde gerçekleştirdiği silahlı saldırıda avukatıyla birlikte bir hâkimi öldürdü.

 
İsminin Claudio Giardiello olduğu açıklanan saldırgan, mahkeme salonunda başlayan kavganın ardından avukatı Lorenzo Alberto Claris Appiani’nin yanı sıra akrabaları olan iki diğer şikâyetçiyi de vurarak başka bir kata yöneldi. Burada Hâkim Fernando Ciampi’yi öldüren zanlı, şehrin merkezindeki binadan kaçmayı başarmasına rağmen saldırıdan bir buçuk saat sonra motosikletiyle şehirden uzaklaşırken yakalandı. Zanlının, kaçmadan evvel polisin arama yaptığı binada bir saat kadar daha kaldığı iddia edildi.

Adliye binasında bir diğer kişinin de –muhtemelen- kalp kriziyle öldüğünü aktaran İtalyan medyası, giriş çıkışlarda metal dedektörüyle kontrol yapılan binaya silahın nasıl sokulduğunu sorguladı. Olay sırasında binada bulunanlar, üç veya dört el silah sesi duyduklarını, daha sonra binayı çembere alan polislerin herkesten odalarına gitmesini istediğini aktardı. Saldırgan Giardiello’nun, usulsüz şekilde batan bir şirketin en büyük hissedarı olduğu belirtildi. Vurulan hakimle zanlı arasında herhangi bir ilişki olup olmadığı ise açıklığa kavuşmadı.

36 Comments