Mısır, Yunanistan Ve Rumlar Türkiye’ye Karşı Birleşti!

misir-yunanistan-ve-rum-yonetiminden-turkiye-karsiti-zirve_1339035_720_400 (1)Mısır’da darbeyle yönetime gelen Cunta hükümeti Başkanı Abdulfettah el-Sisi, Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile Kahire’de görüştü.

 

Mısır’da darbeyle yönetime gelen  hükümetin Başkanı Abdulfettah el-Sisi’nin, Yunanistan Başbakanı Andonis Samaras ve Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile Kahire’de görüştü. Görüşme sonrası konuşan Sisi, Türkiye’yi kınadıklarını belirtti.
Sisi, Türkiye karşıtı yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Kıbrıs açıklarındaki ‘faaliyetlerini’ kınadığını söyledi. Türkiye’ye karşı ittifakın yapıldığı görüşmede, Yunanistan ve Mısır’ın, Rum Kesimi’nin Akdeniz’deki petrol hayaline ortak olması dikkat çekti.

Geçtiğimiz yıl bir günde binlerce darbe karşıtına ölüm emri veren Sisi, yıllardır krizle boğuşan Yunanistan ve Kıbrıs’ta barış müzakerelerine gölge düşüren Rum kesimi ile yaptığı ortak açıklamada ‘Ortadoğu’da güven ve istikrarı sağlamak bize düşüyor’ şeklinde konuştu.

2 Comments

 • lace front wigs Reply

  25 January 2021 at 00:20

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/misir-yunanistan-ve-rumlar-turkiyeye-karsi-birlesti/ […]

 • Regression testing Reply

  07 February 2021 at 10:32

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: istanbulpost.com.tr/misir-yunanistan-ve-rumlar-turkiyeye-karsi-birlesti/ […]

Leave a Comment