Güzellik Yarışmasında Öyle Bir Hata Yapıldı ki

Kainat Güzellik Yarışması’nda birinci olan açıklandı ve kraliçe tacını taktı. Ancak sonra ismin yanlış açıklandığı belirtilerek tac asıl kazanana takıldı.

m7

 

m1
Miss Universe güzellik yarışmasını kazanan isim yanlış açıklanıp ardından düzeltme gelince başta son 2’ye kalan güzeller olmak üzere herkes şoke oldu.

m3
Fox kanalında canlı yayınlanan yarışmanın sunucusu Steve Harvey, yarışmanın kazananın 21 yaşındaki Kolombiyalı Ariadna Gutierrez Arevalo olduğunu açıkladı. Bu sonuca göre, 26 yaşındaki Filipinli güzel Pia Alonzo Wurtzbach da ikinci olmuştu. Ancak Arevalo’ya tacın takılmasının ardından düzeltme yapan Harvey, sonucu yanlış açıkladığını, asıl kazananın Filipinli Wurtzbach olduğunu söyledi. Bunun üzerine Arevalo, şaşkınlık içinde tacı Wurtzbach’a devretmek zorunda kaldı. Böylece 40 yıldan uzun süredir ilk kez Filipinlerden Miss Universe güzeli çıkmış oldu. ABD’li Olivia Jordan da 3. oldu.m6
Yarışmanın ardında Harvey, “Yaptığım bu büyük hatadan dolayı her iki güzelden de özür diliyorum. Berbat hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Miss Philippines Pia Alonzo Wurtzbach waves after winning the 2015 Miss Universe Pageant in Las Vegas

 

 

3 Comments