Monica Belluci’yi Hiç Böyle Görmediniz

Bir kozmetik firmasının kremlerini tanıtan, reklam filminde rol alan, İtalyanların efsane yıldızı Monica Belluci kuaförde saçını topuz yaptırırken çekilmiş bir pozunu Instagram’dan paylaştı.

54 Yaşında olamasına rağmen hale bir genç kız fiziğine sahip olan Belluci, son zamanlarda sinema filmlerinden çok televizyon reklamlarında boy gösteriyor.

Monica Anna Maria Bellucci, 30 Eylül 1964’te, Brunella Briganti ve Pasquale Bellucci‘nin tek çocuğu olarak Città di Castello, Umbria adlı İtalyan köyünde doğdu. Aslında Hukuk mesleğini kendisine kariyer olarak seçen Belluci, Perugia Üniversitesine devam ederken, okul için para kazanmak için modellik yaptı ve bir süre model olarak çalıştı.

1988’de Avrupa’nın moda merkezlerinden Milano’ya taşındı ve Elite Model Management’a katıldı. Bir model olarak büyük başarı elde etmesine rağmen, 1990 yılında televizyonda oyunculuk yaptı ve ilk filmi, Bram Stoker‘ın Dracula (1992) ilk filmi oldu. Fransız gerilim filmi L’appartement’teki (1996) rolü ile, Oscara aday oldu ve sinama da yıldızı parladı.

Ünlü İtalyan yıldızın diğer filmleri arasında Malena (2000), Suspicion Under (2000) ve Kurtlarin kardesligi (2001) yer alıyor.

1 Comment