Muhalefet Liderini Ölüdürülmesinde Manken Sevgili Şüphesi

Rusya’nın başkenti Moskova’da silahlı saldırıda öldürülen muhalif lider Boris Nemtsov’un yanında bulunan Ukraynalı manken Anna Durizkaja, o gece yaşadıklarını Alman Bild gazetesine anlattı.

Anna Duritskaya
Moskova’dan ayrılmak istediğini ancak Rus polisinin buna izin vermediğini belirten Anna Durizkaja, “Polis seyahat etmeme izin vermiyor. Ancak ben bildiğim her şeyi onlara anlattım. Beni yeniden dinlemek istediklerini söylediler. Yalan makinası takacaklarmış” dedi.

Rusya’da Putin’e yakın medya, Boris Nemtsov’un katil zanlıları arasında Ukraynalı manken Anna Durizkaja’yı da gösteriyor. Putin’e yakın medyaya göre, Nemtsov kıskançlık cinayetine kurban gitmiş olabilir.
Rus muhalif lider Boris Nemtsov Kremlin’e yakın bir köprünün üzerinde silahlı saldırıya uğradığında yanında Ukraynalı manken Anna Durizkaja vardı.

Suikast sonrası Rus polisi, 23 yaşındaki mankeni saatlerce sorguladı. Alman Bild gazetesine konuşan manken Durizkaja, “Saldırganlar arkadan yaklaştı ve her şey çok çabuk oldu” dedi.

Rusya eski Başbakan yardımcısı Boris Nemtsov kısa süre önce verdiği mülakatta Putin tarafından öldürülmekten korktuğunu söylemişti.

1 Comment