Elon Musk: Tesla’nın Paraya İhtiyacı Yok

Tesla’nın CEO’su Elon Musk,  Tesla Inc, bu yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde, kârlı olacak ve yatırımcılardan herhangi bir para istemek zorunda kalmayacak dedi. Musk, Tesla hisselerinin yükselişinin sürdüğünü söyledi.

Sürekli olarak ümit vaat eden, üretim hedeflerinin gerisinde kalan ve Autopilot sistemini kullanan bir otomobilin ölümcül kazaları üzerine kötü tanıtımlarla mücadele eden Silikon Vadisi otomobil üreticisi, Musk, 10 gün önce üçüncü çeyrekte pozitif nakit akışı olacağını açıkladı.

Cuma günü, The Economist dergisinde yayınlanan bir haberde dergi, Tesla’nın bu yıl ek fonlamada 2,5 milyar dolar ile 3 milyar dolara ihtiyaç duyduğuna işaret etti.

Musk, attığı  tweet ile dergiye cevap verdi, “Ekonomist sıkıcıydı, biraza kuru akıllıydı. Ama şimdi sadece sıkıcı.  Tesla, Q3 & Q4’te kârlı ve nakit akışı + olacak, dolayısıyla paranın artırılmasına gerek yok. ” Diye yazdı.

Model 3 üretim rakamlarının 3 Nisan’da açıklanmasından bu yana yaklaşık yüzde 10’luk bir artış gösteren Tesla hisseleri Wall Street’teki öğleden sonra işlemlerinde yüzde 1,8 arttı.

 

1 Comment