Nissan’ın Yeni Elektrikli Araç Hedefi: Yılda 1 Milyon

Nissan Motor, sekiz yeni akülü elektrikli araç geliştirdi. 2022 yılına kadar yılda bir milyon elektrikli araç satmaya planlıyor. Yeni projenin bir parçası olarak Çin’de farklı markalarda “elektrikli otomobil saldırısı”  sloganıyla adlandırdığı araçları piyasaya sürecek.

Nissan, elektrikli araçları lüks markasına da taşıyor. Şirket, daha önce belirtilmiş olan planlarını, 2021 yılında başlayacak olan tüm yeni Infiniti modellerini, tamamen elektrikli veya şirketin “e-Power” benzin hibrid teknolojisi ile güçlendirilecek.

Japonya’nın iki numaralı otomobil üreticisi, 2017’de dünya çapında 163.000 elektrikli araç sattı. Oysa şimdi elektrikli araçlarda hedef  yılda bir milyon satış.

Firma Amacımız  farklı tüketicilere ulaşmak diyor. Şirketin satışları 2010’da başlatılan kompakt hatchback ile inşa edildi. Firmanın Çin ürünleri, bu yıl yeni bir C segmentli elektrikli araç ile yönetilecek ve Nissan-Renault Alliance ve Dongfeng Motor ile ortak bir girişim yoluyla uygun elektrikli araçlar tarafından takip edilecek.

Nissan ayrıca, Japonya‘da bir mini elektrikli otomobil ve dünya çapında satılacak Nissan IMx Concept‘den esinlenen bir elektrikli araç tanıtmayı planlıyor. Aşağıdaki videoda gösterilen konsept geçen yıl açıklandı.

Hülya Karahan

istanbulpostcomtr@gmail.com

istanbulpost.com.tr’nin bu haberi kaynak belirtip,link verilerek başka mecralarda yayınlanabilir.

 

438 Comments