Nokia: Google’ın Güncellenmiş Android One Standardına Uyacağız

Nokia Mobil Dünya Kongresi’nde sahneye çıktığında sadece nostaljik modelini tanıtmadı. HMD Global (Nokia’nın sahibi), bundan böyle oluşturduğu her Android telefonun Google’ın güncellenmiş Android One standardına uyacağını duyurdu.

MWC Hata Bildirisi HMD Global‘in baş ürün sorumlusu Juho Sarvikas, “Android Go Edition cihazları beklentisinden dolayı, tüm ürün yelpazemiz Android One olacak” dedi. “En yeni yeniliklerle daha da hızlı olmak istiyoruz ve piyasanın en  güçlüleri arasına katılmak istiyoruz… Nokia telefonlarının Android One‘a katılmasının nedeni bu” dedi.

Android One’ın 2018 de yaptıkları aslında 2014 yılında yaptığı şey değil. O zamanlar, gelişmekte olan piyasalarda düşük maliyetli telefonlar üretiyordu; şimdi, yüksek performans, sağlam pil ömrü dayanıklı tasarım, garantili güncellemeler ve zararsız bir Android stok deneyimi anlamına geliyor. Aslında bumarka bilinci oluşturma egzersizi. İngiltere’deki Google Android Ortaklıkları başkanı Fabian Teichmueller, bunu Google’dan bir “onay mührü” olarak tanımlıyor. Ancak MHD Global için bu, dünyaya Nokia’nın artık izleyeceği yolu izleyeceğini gösteren bir olanak oldu.

Sarvikas’a göre, “Nokia’dan gelen her akıllı telefon Android One’ın bir parçası olacak … Artık bunu taahhüt edecek tüm yeteneklere sahibiz.”

Mobil Dünya Kongresi’nde (New Nokia 6, Nokia 7 Plus ve Nokia 8 Sirocco) tanıtılan üç telefonda Android One cihazları ve Google mobil işletim sistemi geliştikçe tam zamanında yazılım güncellemelerini alacak.

Hülya Karahan

hulyacar2001@yahoo.com

istanbulpost.com.tr’nin bu haberi kaynak gösterilerek ve link verilerek başka mecralarda kullanılabilir.

 

 

20 Comments