Normal Odada Kalıyor!

big (1)Ukrayna eski Başbakanı Yulia Timoşenko’nun Berlin’deki Charite Hastanesi’nde, kronik sırt ağrıları nedeniyle tedavi ediliyor. Prof. Dr. Einhaeupl, 53 yaşındaki Timoşenko’nun, yeniden sağlığına kavuşması ve tekerlekli yürütece ihtiyaç duymadan yürüyebilmesi konusunda iyimser olduklarını vurguladı.

Gazetecilerin soruları üzerine “Hastanemizde VIP bölümü yok. Timoşenko da diğer hastalarımız gibi normal bir odada kalıyor. Kendisine kızı eşlik ediyor” diyen Einhaeupl, Timoşenko’yu medyanın ilgisinden korumak için yattığı bölümü gizli tuttuklarını aktardı. Einhaeupl, eski Ukrayna Başbakanı Timoşenko için gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı bilgisini de verirken, gazetecilerin sorularına karşılık olarak, “Tedavi giderleri Timoşenko’nun kendisi tarafından karşılanmaktadır” diye konuştu.

Muhalif liderlerden Timoşenko, Ukrayna Parlamentosu’nun kararıyla 22 Şubat’ta serbest bırakılmıştı. Timoşenko, cezaevinde bulunduğu dönemde can güvenliği endişesiyle Ukrayna makamlarının görevlendirdiği doktorlar tarafından tedavi edilmeyi ve burada ameliyat olmayı reddetmişti.

5 Comments