O Sizin Gerçekten Ruh Eşiniz mi?

Nihayet ruh eşinizi buldunuz… Her şeyin anlamı ‘o’ olmaya çoktan başladı bile… Mide mi? Ohooo kelebek vadisi. E her şey tamam da nedir bu huzursuzluğun sebebi? Hmm acaba bu heyecan uzun soluklu mu olacak yoksa bir süre sonra bitecek mi kaygısı olabilir gibi geldi bize. Aslında uzun soluklu ilişki için birkaç tüyo bilmeniz yeterli. Pek de zor değil sanki.

Nihayet ruh eşinizi buldunuz… Her şeyin anlamı ‘o’ olmaya çoktan başladı bile… Mide mi? Ohooo kelebek vadisi. E her şey tamam da nedir bu huzursuzluğun sebebi? Hmm acaba bu heyecan uzun soluklu mu olacak yoksa bir süre sonra bitecek mi kaygısı olabilir gibi geldi bize. Aslında uzun soluklu ilişki için birkaç tüyo bilmeniz yeterli. Pek de zor değil sanki.1- Savaşlarınızla Savaşın!

1- Savaşlarınızla Savaşın!

Elbette ruh eşi demek her şeyin aynı olmasını gerektirmiyor; ufak tefek farkların krize dönüşmesini önlemek de sizin elinizde. Savaşlarınız, ortak noktada buluşamama halleriniz bir ‘sorun’ teşkil etmesin. “Uyuşamıyoruz, demek ki hep böyle devam edecek” diye hayıflanmak yerine, tartıştığınız konunun üzerine gidin, saklanmayın ya da ortamı terk etmeyin. İçinize atıp sonradan patlamak yerine, o anda bizzat savaşın ortasındayken düşüncelerinizi söyleyin. Bekletmek ve zamanı gelince taşı gediğine koymak, ikili ilişkilerde stres yaratabilir; aman diyelim.

via GIPHY

2- Sorgulamayın!

Evet, akşam Ahmet’lerle maça / Merve’lerle yemeğe gittiğinde aklınızdan 1000 tane soru geçiyordur. Bunu mümkünse kendi içinizde yaşamaya gayret edin. Fazla naz aşık usandırırsa fazla sorgu aşık bayıltır; demedi demeyin.

via GIPHY

3- Sözünüzde Durun!

Buluşacağınız gün olur, özel bir tarih olur fark etmez; verdiğiniz sözü tutun. Gün geldiğinde ‘yeniden doğmuşçasına’ tepki vermek, karşı tarafın size olan ilgisini törpüleyebilir. “Beni umursamıyor!” gelmiş geçmiş en acı aşk cümlelerinden biri olabilir.

via GIPHY

4- Onlar Yanlış Biliyor!

İlişkide yaşadığınız sorunları arkadaş çevrenize anlatabilirsiniz, rahatlıyor olabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun kararları kendiniz alın. Merve’lerde / Ahmet’lerde topluca aldığınız kararlar doğru olmayabilir. Derdinizi paylaşın elbette ama sorunlara dair tüm çözümlerin yanıtı sizde olsun.

via GIPHY

5- En Yakın Arkadaş Olun!

Partneriniz, sizi en iyi tanıyan kişilerden de biri aslında. Sevgiliden öte arkadaş olmak, ilişkiyi daha sağlam zeminler üzerine kurmak anlamına gelebilir.

via GIPHY

6- İlişki İçinde Özgürlük!

Partnerinizle süper uyumlu bir çift olabilirsiniz ancak ne olursa olsun kendi özgürlüklerinizi de korumalısınız. Birlikte vakit geçirmekten hoşlanıyor olsanız da kendi çevrenize de vakit ayırmanızda yarar var. Buna kısaca ‘soluklanma’ diyelim ya da fazla muhabbet tez ayrılık fikrini kulağımıza alalım, siz bilirsiniz.

via GIPHY

7- Geçmişi Kurcalamayın!

Eğer ilk aşık olduğunuz insanla hayat kuran şanslı kesimden değilseniz, eski ilişkileri kurcalamamakta yarar var. Hele ki bir de geçmiş hafif yaralıysa, ne alemi var ki kabuğu kaldırmanın?

Evet, aşk önemli, sevgi şiddetli. Ancak uzun ilişkinin temel dayanağının ‘karşılıklı saygı’ olduğunun da altını çizelim. Saygı varsa sevgi; sevgi var da ‘ömürlük düşler’ vardır.

via GIPHY

Gününüz aşkla geçsin! Bu yazıyı Migros Tv’den aldık. Görüntüler bizden.

1 Comment