Obama’dan 30 Bin Kişiye Masal!

ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, Paskalya kutlamasında Beyaz Saray’ın bahçesinde 30 bin civarında Amerikalı’yı ağırladı.Obamas_at_White_House_Easter_Egg_Roll_4-13-09_1 (1)

Her yıl düzenlenen Paskalya etkinliklerine katılmak isteyen binlerce Amerikalı, sabah saatlerinden itibaren Beyaz Saray bahçesini doldurdu.

 

Obama çifti, konuklara, Beyaz Saray’ın balkonundan hitap etti. Obama çiftinin yanında, “Paskalya tavşanı” da yerini aldı.

ABD Başkanı Obama, Amerikalıların Paskalya Bayramı’nı kutlayarak, bugünkü etkinliğin Beyaz Saray’da yıl boyunca yapılan en büyük ve en eğlenceli etkinlik olduğunu kaydetti.

Michelle Obama da 30 binden fazla kişiyi ağırladıklarını dile getirerek sağlıklı yaşam konusunda mesajlar verdi.  WASHINGTON - APRIL 13:  (AFP OUT) U.S. President Barack Obama (R), first lady Michelle Obama (C), and their daughter Sasha Obama welcome people to the annual White House Easter Egg Roll on the South Lawn of the White House April 13, 2009 in Washington, DC. The event dates back to 1878 and is named for races where children push colored eggs across the grass using wooden spoons.  (Photo by Michael Reynolds-Pool/Getty Images)

Obama çifti, daha sonra yanlarında “Paskalya Tavşanı” ile bahçeye gelerek konuklarla tokalaştı, çocuklarla sohbet etti. Daha sonra, Obama, bir kitap seçerek onu çocuklara okudu. Basketbol ve tenis kortlarını ziyaret eden Obama, kısa bir süre çocuklarla oynadı ve onlara masallar okudu.

Yumurta yuvarlama yarışması yapılan, renkli görüntülere sahne olan kutlama, akşama kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek. White+House+Hosts+Annual+Easter+Egg+Roll+O62R6s97zNXl

6 Comments