Obama ABD’nin Üç Büyük Düşmanını Açıkladı!

Barack ObamaObama, Rusya’yı ebola ve IŞİD ile aynı derecede kaygılanılması gereken mesele olarak gösterdi. Rusya’daki ankette halkın büyük kısmı, ülkeleri için en büyük tehdidin ABD olduğunu söyledi. Putin, iki ay içinde katıldığı üç toplantıda Batı’ya, nükleer güce sahip olduklarını ısrarla hatırlattı.

ABD Başkanı Barack Obama ülkesinin endişe duyması gereken üç şey olduğunu açıkladı; Batı Afrika’da binlerce kişinin ölümüne neden olan ebola virüsü, Suriye ve Irak’ta ilerleyen IŞİD militanları ve Rusya’nın politikalarını gösterdi.

Ülkesindeki Kongre ara seçimleri için gittiği Maryland eyaletinde konuşan Obama ”İnsanlar üç konudan dolayı endişeli. Birincisi Ortadoğu’daki gelişmeler. İkincisi ebola virüsü. Bu ikisi için de girişimlerimizi başlattık. İnsanları endişelendiren diğer mesele ise Ukrayna krizi ve bu noktada Rusya’nın saldırganlığı” dedi.

Putin, son 2 ay içinde 3 farklı toplantıda Batı’yı Rus ordusunun sahip olduğu nükleer başlıklarla tehdit etti. Putin’in katıldığı ortamlarda sürekli ellerinde 5 bin nükleer savaş başlığı olduğunu söylemeye başladığı kaydedildi.

Rus liderin son olarak geçtiğimiz perşembe günü Milano’da düzenlenen ve 50 ülkenin katıldığı Asya Avrupa Zirvesi’nde “Rusya’nın bir nükleer güç olduğu unutulmamalı” dediği belirtildi.

 

1 Comment

  • kimber pistols for sale Reply

    06 January 2021 at 16:07

    … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: istanbulpost.com.tr/obama-abdnin-uc-buyuk-dusmanini-acikladi/ […]

Leave a Comment