Obama Ebola Virüsünü Yenen Hemşireye Sarılınca Eleştirilerin Hedefi Oldu!

ABD’de ilk Ebola teşhisinin konan, Dallas’taki Teksas Sağlık Presbiteryen Hastanesi çalışanı hemşire Nina Pham’in tamamen iyileşmesi nedeniyle hastaneden taburcu edildi. Hemşire Pham taburcu olunca ABD Başkanı Obama onu Beyaz Saraya davet etti ve sarılarak fotoğraf çektirdi.

B0wNPzZIEAAQcmG

Maryland eyaletinin Bethesda şehrindeki Ulusal Sağlık Enstitüleri’ne bağlı Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Ulusal Enstitüsü’ndeki tedavisinin ardından taburcu edilen hemşire Pham, gazetecilere yaptığı açıklamada ”Bugün burada ayakta durarak, kendimi şanslı hissediyorum” ded.

Hemşire Pham’ın ABD’de virüsün insandan insana bulaştığı ilk Amerikalı hasta olduğunun teşhis edilmesinden sonra bir süre Teksas Sağlık Presbiteryen Hastanesi’nde tedavi altına alınmasından sonra başkent Washington yakınlarındaki Bethesda şehrindeki sağlık merkezinde tedavi altına alınmıştı.
Başkan Obama’nin Hemşire Nina Pham’in tamamen hastalığı atlatmasından sonra Obama’nın kendisine sarılıp kameralara poz vermesi çeşitli eleştirilere neden oldu. Obama’nın bu tavrının etik olmadığı ve hastalara hasızlık olduğu belirtildi. Hemşire Pham hastayken Başkan Obama Kendisine sarılsa bunun daha anlamlı olacağı yorumları yapıldı.

47 Comments

Leave a Comment