Obama İki Devletli Çözüm Dedi

obbbNew York’ta Kur’an’ın İngilizce çevirisiyle objektiflere takıldıktan sonra Müslüman olduğu iddia edilen Lindsay Lohan’ın menajeri konuyla ilgili ilk defa konuştu.

Geçtiğimiz aylarda işlediği bir trafik suçu nedeniyle 125 saat kamu hizmetinde çalışma cezasına çarptırılan Lindsay Lohan, cezası kapsamında çalıştığı New York’taki okula giderken Kur’an’ın İngilizce çevirisiyle objektiflere takılmış ve Lohan’ın Müslüman olduğu iddia edilmişti.

Dün ortaya çıkan fotoğraf hakkında İngiliz Independent gazetesine konuşan Lindsay Lohan’ın menajeri, Önümüzdeki aylarda Ortadoğu ile ilgili bir projede yer alacak olan Lohan’ın İslam kültürü ile yakından ilgilendiğinive Arapça öğrenmeye başladığını belirtti.

Söz konusu iddialar hakkında da konuşan menajer, “Bildiğim kadarıyla Lohan İslam dinine geçmiş değil” dedi.
ABD Başkanı Obama, “İki devletli çözümün sadece İsrailliler ve Filistinliler arasındaki barış değil aynı zamanda Yahudi ve demokratik bir İsrail’in uzun süreli güvenliği için kesinlikle önemli olduğuna inancım sürüyor” dedi.

ABD Başkanı Barack Obama, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkeleri temsilcileriyle Camp David’deki zirvenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Göreve başlamasının ardından KİK ülkeleriyle güvenlik işbirliğini artırdıklarını hatırlatan Obama, ABD ve KİK ülkelerinin, Ortadoğu’da olağanüstü zorlukların bulunduğu bir ortamda El Kaide ve DAEŞ gibi terör gruplarıyla mücadelede, Beşşar Esed rejiminin Suriye halkına karşı savaşında, Yemen’de meşru bir hükümetin desteklenmesi ile İran’ın Ortadoğu’yu istikrarsızlaştırmaya yönelik eylemleri noktasında kapsamlı işbirliği içinde olduğunu kaydetti.

“ABD sözlerini tutar”

Obama, BM sözleşmesine aykırı şekilde herhangi bir KİK ülkesinin toprak bütünlüğüne tehdidin engellenmesi ve buna karşı koymada bu ülkelerle çalışmaya hazır olduklarını bildirerek, “Böyle bir durumda ABD, KİK partnerlerimizi savunmak için potansiyel askeri güç kullanımı da dahil hangi eylemlerin uygun olacağına ivedi karar vermede KİK ortaklarının yanında durmaktadır. Şunu vurgulamama izin verin; ABD sözlerini tutar” dedi.
“Esed’i içermeyen bir geçiş”

Obama, “Suriye’de tüm aşırılık yanlarına karşı ılımlı muhalifleri güçlendirmeye devam etmeye ve Beşşar Esed’i içermeyen, tüm Suriyelilere hizmet eden kapsayıcı bir hükümete doğru müzakere edilmiş bir geçişi başarma çabalarını artırmaya bağlılığımız sürüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Irak hükümetini reformlar ve DAEŞ ile mücadelede desteklemeyi sürdüreceklerini dile getiren Obama, Yemen’deki insani ateşkesi de memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi ve ülkedeki tarafları siyasi görüşmelere dönmeye çağırdı.

“Amaç İran’ı marjinalleştirmek değil”

Zirvede İran üzerinde de önemle durulduğunu belirten Obama, kendisinin Körfez ülkelerini İran ile nükleer müzakereler konusunda bilgilendirdiğini söyledi.

Obama, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İran’ın nükleer programına yönelik uluslararası ve bölgesel kaygıları tamamen ele alacak, doğrulanabilir ve kapsayıcı bir çözümün Körfez ülkeleri dahil, uluslararası toplumun güvenlik çıkarına uygun olacağı konusunda mutabık kaldık.

Ama şuna açıklık getirmek istiyorum; güvenlik işbirliğinin amacı İran ile herhangi bir uzun dönemli ihtilafı kalıcılaştırmak veya hatta İran’ı marjinalleştirmek değil. İran ile ucu açık bir çekişme hiçbirimizin çıkarına değil.”

“Rusya gibi Esed’in hamilerine ulaşacağız”

Obama, Suriye’de hala kimyasal silah kullanıldığına dair haberlerin sorulması üzerine, “Benim taahhüdüm, Suriye’nin kimyasal silahlar kullanmamasından emin olmak ve bunun için uluslararası toplumu harekete geçirmek. Aslında, bu konuda askeri eylemde bulunmaya istekli davrandık. Bunu yapmamamızın nedeni ise Esed’in kimyasal silahlarından vazgeçmesi oldu” dedi.

Tarihsel olarak klorinin kimyasal silah olarak görülmediğini ama bu şekilde kullanıldığında yasaklanmasının düşünülebileceğini ifade eden Obama, “Konuyu araştırıyoruz. Bu tarz bir teyide ulaşırsak, uluslararası toplumla ve Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’yle çalışacağız ve bunu durdurması için Rusya gibi Esed’in hamilerine ulaşacağız” ifadesini kullandı.

“İki devletli çözüme inancım sürüyor”

Obama, Vatikan’ın Filistin’i devlet olarak resmen tanımasının sorulması üzerine, “İki devletli çözümün sadece İsrailliler ve Filistinliler arasındaki barış değil aynı zamanda Yahudi ve demokratik bir İsrail’in uzun süreli güvenliği için kesinlikle önemli olduğuna inancım sürüyor” yorumunu yaptı.

17 Comments

 • bell and ross replica Reply

  15 January 2021 at 05:02

  … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: istanbulpost.com.tr/obama-iki-devletli-cozum-dedi/ […]

 • Triplett 3022 manuals Reply

  20 January 2021 at 12:47

  … [Trackback]

  […] Read More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/obama-iki-devletli-cozum-dedi/ […]

 • replika rolex Reply

  21 January 2021 at 01:59

  … [Trackback]

  […] Find More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/obama-iki-devletli-cozum-dedi/ […]

 • Charlott Cumins Reply

  26 January 2021 at 04:48

  Thanks so much for your hard work. I love sucking dick btw hmu

 • Dagmar Osthoff Reply

  29 January 2021 at 16:57

  Thank you I am going to show my friends your site.

 • CI CD Reply

  17 February 2021 at 03:48

  … [Trackback]

  […] Here you will find 94601 additional Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/obama-iki-devletli-cozum-dedi/ […]

 • Josefina Brest Reply

  17 February 2021 at 14:40

  I am interested in more info. How can I contact you? I love sucking dick btw hmu

 • Melody Delgenio Reply

  18 February 2021 at 11:14

  Thanks for sharing. I love sucking dick btw hmu

 • Ashlyn Peacock Reply

  21 February 2021 at 09:54

  Very good information thanks so much! I love sucking dick btw hmu

 • Sig sauer firearms for sale Reply

  25 February 2021 at 19:18

  … [Trackback]

  […] Read More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/obama-iki-devletli-cozum-dedi/ […]

 • Replica watches Reply

  27 February 2021 at 16:01

  … [Trackback]

  […] Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/obama-iki-devletli-cozum-dedi/ […]

 • Danyelle Szymansky Reply

  02 March 2021 at 07:18

  You are a great writer. Do you have any more webpages? I love sucking dick btw hmu

 • Ginger Rataczak Reply

  02 March 2021 at 08:25

  This information is so amazing thanks! I love sucking dick btw hmu

Leave a Comment