Obama: Kızlarımın Erkek Arkadaşnın Olması Problem Olabilir Çünkü …

barack-obama-2-600Şükran Günü kıyafetleriyle tartışma yaratan Obama’ların kızları Malia ve Sasha’nın “başkanlık sıkıntısı” daha eskilere dasyanıyor.

Barack Obama’nın başkanlık için yola çıkmasından bugüne dek kendisine kızları hakkında çok soru yöneltildi. Verdiği yanıtlarsa, Beyaz Saray’ın kızlarıyla ilgili süren tartışmalara katkı açısından güncelliğini koruyor.

Siz ve Michelle kızlarınıza bir Tanrı’nın varlığından bahsediyor musunuz? Ya da İsa’nın?

Evet, ama sistematik bir eğitim yöntemimiz yok. Sofrada dua ediyoruz. Onlar meraklı beyinler. Tanrı veya inanç hakkında ne zaman soruları olsa, onlarla sohbet ederim. Ben empoze edilene değil, zaten orada olana, onların ruhuna dokunan bir dine çok inanırım.

Ailenizin kısa sürede kültürel bir simge haline gelmesi sizi şaşırttı mı?

Neyse ki kısmen mizaçları, kısmen de Michelle’in olağanüstü annelik yeteneğinden dolayı mutlu ve gayet normal çocuklarım var. Etraflarında olan bitenin pek farkında değiller. Bugüne kadar, kendilerini akvaryum balıkları gibi hissetmediler. Ama ergenlik dönemlerine ilişkin endişelerim var. Çünkü biliyorsunuz, gençler o dönemde anne babalarından utanır. Hele anne babalarını sürekli televizyonda görürlerse daha da fazla utanacaklardır. Kızlarımın erkeklerle çıkmaları da problem olabilir, çünkü etrafımda sürekli silahlı korumalar var. (Gülüyor.) Bu benim açımdan hiç sorun değil, ama onlar aynı fikirde olmayabilir!

Gözlerin hep üzerlerinde olması bir mesele. Bundan dolayı, kızlarınızı yetiştirmek konusunda önceki başkanlara veya ünlülere danıştınız mı?

Aslında seçim kampanyası boyunca, ateşin üzerindeki su dolu tencerenin içinde bir kurbağa gibiydim. Isı yavaşça artırılıyordu. Ama yemin edip göreve başladığımda neredeyse buna alışmıştık.

4 Comments