Obama Neden Her Gün Aynı Takım Elbiseyi Giyiyor?

Zeynep Aslan /WASHİNGTON

Basit Yaşamak büyük fotoğrafa konsanatre olmanın en iyi yol; bunun en büyük örneği ise ABD başkanı Obama ve Facebook‘un sahibi Mark Zuckerberg.

obb

Daha birçok başarılı insanın günlük kılık kıyafet konusunda oldukça sıradan olmayı tercih ettiklerini sıkça medyaya yansıyor.

Dünyanın süper gücü olan ABD‘nin başkanı Barack Obama kuşkusuz dünyanın en zor işine sahip Ve her gün masasında çözmesi gereken yüzlerce sorun geliyor.

obb1

Yaptığı işin zorluğuna rağmen her gün eleştirilerin de hedefi haline gelebiliyor. Obama gardrobundan ziyade ajandasındaki önemli sorunları düşünmek zorunda.

ABD başkanı Obama işte bu yüzden her gün Aynı takım elbiseyi giydiğini belirtiyor.

Obama bu konudaki düşüncelerini şöyle açıklıyor ” Düşünecek ve karar verecek çok fazla önemli konu var. Bugün ne yiyeceğim yada ne giyeceğim konusunda harcayacak vaktim yok.” Obama ayrıca yapılan bazı araştırmaların basit yaşamanın önemli işler için karar almak ve başarmak konusunda çok etkili olduğunu da söylüyor.

Her gün aynı kıyafeti giyen bir diğer önemli figür ise Facebook‘un sahibi ark Zuckerberg.

mm

Dünyanın en zenginleri sıralamasında en tepedekilerin arasında olan Facebook’un Zuckerberg’de her gün giydiği gri tişörtüyle sık sık medyada yer alıyor.

Zuckerberg’de tıpkı obama gibi “hayatımı basit yaşamak istiyorum” diyor ve dizünelercesine sahip olduğu gri tişört artık Mark Zuckerberg’in adeta üniforması haline gelmiş. “Şirketimle ilgili kararları mümkün olduğunca hızlı vermek zorundayım bu yüzden o gün ne giyeceğim dahil küçük ayrıntılarla kafamı meşgul etmemem gerekiyor.

Bu yüzden bütün enerjimi sadece Facebook’u geliştirmek ve insanların hizmetine sunmak için harcıyorum.” diyor Mark Zuckerberg.

Mark Zuckerberg

3 Comments