Obama Emeklilik Videosu Hazırladı Ne İş Yapacak?

Birkaç ay sonra görev süresi dolacak olan ABD başkanı Barack Obama Beyaz Saray’a elveda demek için gün sayarken,Emekli olduğunda neler yapacağı konusunda ip uçları verdi. Başkan Obama yer aldığı videoda adeta bir Show yıldızına dönüştü. Geçtiğimiz hafta beyaz saray muhabirleri için yapılan geleneksel akşam yemeğinde herkesi yaptığı esprilerle kırıp geçiren Obama, bu kez de kendisini ve ekibini tiye alan bir video hazırladı.

İşte Obama’nın o video:

Video, Obama’yı Oval Ofis’te TV seyrederken başlıyor. Spiker, Obama’nın Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra 2 yıl daha Washington’da kalabileceğini söylüyor ve ABD Başkanı’nı “Kanepe Komutanı” (Couch Commander) olarak nitelendiriyor.

Obama, bunun üzerine “Lanet olsun” diyor ve bir sonraki sahnede bir kanepenin üzerine uzanmış olarak ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile konuşurken görülüyor.

Biden, Obama’ya “Git ehliyetini al ya da bir spor takımına teknik direktör ol” diyor.

Obama bunun üzerine bir takımı arıyor, daha önce kızının takımını yönettiğini söylüyor, ancak telefon yüzüne kapanıyor.

Obama’yı daha sonra ehliyet almaya gittiğinde görüyoruz. Görevli kadın, Obama’nın ikinci adı olan Hüseyin’e ve doğum yeriyle ilgili şayihalara takılmış gözüküyor,

Obama daha sonra eşi Michelle’in unuttuğu telefonunda kendisini videoya çekiyor, ancak filtreyi ayarlayamayınca ortaya korku filmlerini aratmayan bir görüntü çıkıyor.

Michelle Obama, Oval Ofis’e geliyor ve telefonunu alıp, eşine emeklilik ile ilgili birilerinden tavsiye almasını söylüyor.

Bir sonraki sahnede Obama, şu an emekli olan eski rakibi ve Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner ile film seyrederken görülüyor.

Boehner, Obama’ya, “İkide bir Linkedin’den ekle mesajı göndürme. Sonra ne istiyorsan onu yap ve gevşe” diyor.

İkili yürürken Boehner, “Sabah saat 11’de bira içebilirsin ve istediğin zaman McDonalds’tan kahvaltı yapabilirsin” diyor.

Obama’nın bira içme teklifine tepkisi epey bir sıcak oluyor ve o da “Michelle hiçbir zaman o saatte bira içtiğimi bilemeyecek” diyor.

2 Comments