Obama’nın Katıldığı Mezuniyet Töreninde F-16 Yere Çakıldı

aaaBaşkan Obama’nın da katıldığı mezuniyet töreninde bir F-16 yere çakıldı. İki saat sonra ise bu kez Mavi Melekler adlı gösteri ekibindeki F/A-18 tipi savaş uçağı kalktıktan kısa bir süre sonra aynı akıbete uğradı.

ABD Hava Kuvvetleri’ne ait bir F-16 uçağı, ABD Başkanı Barack Obama’nın da katıldığı mezuniyet töreninde düştü. Pilotun kazadan önce kendini güvenli şekilde fırlatmayı başardığı aktarıldı.Kazanın, Hava Kuvvetleri Akademisi mezuniyet töreninin düzenlendiği Colorado Springs havalimanında gerçekleştiği ifade edildi. Obama da törene katılmak için havalimanında bulunuyordu.

obbb

Hava Kuvvetleri Sözcüsü Yarbay Michal Kloeffler-Howard, kazadan önce kendini fırlatan pilotun durumunun iyi olduğunu açıkladı. Başkan Obama’nın da pilotu hastanede ziyaret ettiği kaydedildi.

ppoo

ABD’de gösteri uçuşlarında kullanılan bir savaş uçağının düşmesinden iki saat sonra bir gösteri uçağı daha düştü.

Tennessee eyaletinde bu hafta sonu gösteri yapmaya hazırlanan ABD Donanmasına ait ‘Mavi Melekler’ (Blue Angels) adlı hava gösteri ekibinde yer alan F/A-18 tipi bir savaş uçağının, Smyrna kentinden prova için kalktıktan kısa süre sonra düştüğü bildirildi.

Uçağın düşüş nedeni hakkında henüz açıklama yapılmazken, olayda bir kişi öldü.

111 Comments