Obama’nın Kızlarına “Konumunuza Uygun Giyinmiyorsunuz” Eleştirisi

malia_3122817bABD Cumhuriyet Partisi Ulusal Komitesi görevlilerinden Elizabeth Lowten, Obama’nın kızları Sasha ve Malia’yı saygısızlıkla ve konumlarına uygun olmayan bir şekilde davranmakla suçladığı için özür diledi.

Facebook sayfasına bununla ilgili bir yazı bırakan Elizabeth Lowten, “Değerli Sasha ve Malia, ben sizin zor bir dönem olan ergenlik çağında bulunduğunuzu anlıyorum. Ancak,siz devlet başkanının bir parçasısınız, ona uygun bir şekilde hareket etmeye gayret ediniz. Hiç olmazsa oynadığınız role saygılı olun. Bara gitmek için hazırlanmış kişiler gibi değil, saygı uyandıracak şekilde giyininiz. Tabii ki televizyon yayını anında surat asmamanız gerekir” ifadelerine yer verdi.
Elizabeth’in Obama’nın kızlarının dış görünüşleri ve davranışları ile ilgili yorumları sosyal ağlarda büyük bir eleştiri yağmuruna neden olurken, Cumhuriyet Partisi görevlisi özür dilemek ve yazısını silip kaldırmak zorunda kaldı.
Twitter kullanıcılarından biri Elizabeth Lowten’e hitaben “Siz birilerine bulunduğu tabakaya göre nasıl davranılması gerektiğini gösterme konumunda değilsiniz” yazısını bıraktı.

GOP_3122818c

 

7 Comments