Oğlu, Tayfun Talipoğlu’nun Ölüm Nedenini Açıkladı

Gazeteci ve televizyon programcısı Tayfun Talipoğlu, İzmir’deki evinde kalp krizi getirdikten sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Daha önce de kalp krizi geçirdiği belirtilen Tayfun Talipoğlu’nun oğlu Candaş Talipoğlu, “Kitabı kısa süre önce çıkmıştı. Bu hafta sonu da albümü çıkacaktı. Kendisine görmek kısmet olmadı. Onun bıraktığı yerden biz devam edeceğiz. Sevenleriyle kendisini en azından albümüyle buluşturacağız” dedi.

Tayfun Talipoğlu İzmir’de yaşadığı evde fenalaşarak yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Tayfun Talipoğlu, 55 yaşında hayata gözlerini yumdu. Acı haberin ardından Tayfun Talipoğlu’nun oğlu babasının vefatı hakkında açıklama yaptı. “Bu geçirdiği üçüncü kalp kriziydi. Daha önce de bu tarz rahatsızlığı olmuştu. Stent takılmıştı. Herhalde yakın aralıklarla üst üste gelince bu sefer bünyesi dayanamadı” dedi. Talipoğlu, “Yol hikaye kitabını yeni çıkarmıştı, çok istiyordu. Bu hafta içinde ya da hafta sonu için albüm çıkarmak istiyordu. Kendisinin görmesi kısmet olmadı” diye konuştu. Tayfun Talipoğlu için ilk cenaze töreninin yarın sabah Ankara’da Oran’daki cemevinde olacağı, ardından da öğlende Kocatepe Cami’nde kılınacak namazdan sonra son yolculuğuna uğurlanacağı belirtildi.
Savcının hastanedeki ilk incelemesinden sonra Tayfun Talipoğlu’nun cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Ankara’da bulunan oğlu Candaş Talipoğlu da İzmir’e geldi. Adli Tıp Kurumu önünde işlemlerin tamamlanmasını bekleyen Candaş Talipoğlu, babasının daha önce iki kez kalbiyle ilgili sağlık sorunu ile karşılaştığını söyledi. Candaş Talipoğlu, “Krizler yakın aralıklarla üst üste geldi. Bünyesi dayanmadı. Arkadaşları kalp masajı yapmışlar ama olmadı. Defin için ilgileniyoruz. İşlemler bittikten sonra defin Ankara’da olacak. Perşembe günü yapacağız töreni” dedi.

40 Comments