Okulda Silahlı Saldırı!

141024-marysville-shooting-2242_5e8d96ab2df7c7a2b01e43e8b29894aaABD Başkenti Washington’da bir öğrenci, okulun kantinine girerek etrafa ateş açtı. 1 kişi öldü, 3’ü ağır dört kişi yaralandı. daha sonra silahlı saldırgan kendini vurdu.

Washington’da bir lisede meydana gelen saldırının sorumlusu okulun öğrencisi Jaylen Jay Fryberg’dü. Fryberg günün erken saatlerinde okul kantinine girerek etrafa ateş açtı.

Saldırıda 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Yaralananlardan üçünün durumunun ağır olduğu bildirildi. Fryberg ise saldırının ardından intihar etti. Olayın ardından okul ve çevresi güvenlik şeridiyle çevrildi.

Okuldan tahliye edilen öğrenciler kendilerini evlerine götürecek servis araçlarını beklemek için okulun yakınındaki kiliseye sığındı.

Polis, lisede birinci sınıf öğrencisi olan Jaylen Fryberg’in eylemi tek başına gerçekleştirdiğini belirtti. Arkadaşları, başarılı ve sevilen bir öğrenci olduğunu söyledikleri Fryberg’ün neden böyle bir şey yaptığına anlam veremediklerini söyledi.

Jaylen Fryberg’ün, sevgilisinden ayrıldıktan sonra depresyona girdiği tahmin ediliyor. Yakın arkadaşının eski sevgilisiyle birlikte olmaya başlamasının da bunda etkili olduğu yorumları yapılıyor.

1 Comment