Öldü Denilen Efsane Lider Fidel Castro Yine Ortaya Çıktı Hem de…

Hülya Karahan

Küba devriminin efsanevi lideri Castro sağlık sebebiyle 2006 yılında görevi bırakıp ofisine çekilmişti. Sık sık dünya medyasında, “Castro öldü mü?” haberleri yer almasına rağmen ünlü lider zaman zaman toplum önüne çıkıp hala yaşadığını gösterdi.

 

En son 8 ocak 2014’de bir galerinin açılışında ortaya çıkan Fidel Castro o gün bugündür yine ortalarda görünmedi ve Sağlığıyla ilgili bir yığın spekülasyonlar yapıldı. Devlet gazetesi Granma dedikodulara son noktayı koydu, efsane liderin Venezuela’dan resmi ziyaret için gelen delegasyon ile görüştüğünü yazdı.

 
Granma Castro’nun dört adet fotoğrafını da bastı. Fotoğraflardan birinde Fidel Castro üzerinde mavi bir eşofman, başında siyah spor şapka ve hayli ağarmış sakallarıyla, otobüsün penceresinden eğilip halkla selamlaştığı görülüyor.

kactro
Devlet gazetesi Granma 88 yaşında ki Castro’nun hiç bir zorluk yaşamadan kendisine ilgi gösteren herkesle tek tek ilgilenip el sıktığını yazdı. Gazete ayrıca Venezuela heyetinin Castro’nun enerjisinden çok etkilendiklerini ve ” Venezuela’da neler olup bittiğini bütün ince detaylarıyla takip edip sordu” diye ifade ettiklerini yazdı.

 

 

 

7 Comments