Önemli Müşteriyi İnsandan Daha İyi Tanıyan Kamera Geliştirildi

Yeni bir HD akıllı kamera, yapay zeka yeteneklerine sahip ve yüzde 99,7’ye varan bir hassasiyetle yüzleri insanda daha iyi tanıyabiliyor.

A.I. güvenlik ve ticari uygulamalarda, görüntüleri eşzamanlı olarak yakalama ve tanımlama yeteneği var.  Başlangıç ​​Horizon Robotics, yeni HR-IPC2143 akıllı kameranın, potansiyel şüphelilerin gerçek zamanlı olarak algılanması için kamu güvenliğinde uygulamalara sahip olduğu belirtiliyor. Dahada önemlisi ticari sektörde önemli müşterileri belirleyebiliyor.

Düşük güçte düşük maliyetli kamera, son teknoloji yapay zeka teknolojisi kullanılmış. Kamera, kullanıcılara yüz yakalama, özellik çıkarma ve derinlemesine öğrenme algoritmalarına dayalı yüz özelliği karşılaştırması sağlama özelliklerinin yanı sıra tanıma yeteneklerinden yararlanıyor.

Kameranın Sunrise’ı gömülü A.I. Bilgisayarlı görüntü işlemcisi Beyin İşleme Birimi (BPU) mimarisine sahip. Bu tescilli A.I. işlemci mimari A.I. donanım tasarımı ile algoritmalar ve nispeten küçük kameranın zirvede hala performans göstermesini sağlıyor.

Bu kamera, ham video verilerini çoklu hedef konum saptaması, çoklu hedef izleme, çoklu hedef tanıma ve yaya özellik sınıflandırması ile işlem yapıp görüntüyü bilgiye dönüştürüyor. 50.000 özellikli kütüphanesi sayesinde, kamera yüksek performanslı yüz tanıma özelliğini ve 1920x1080p video hızını saniyede 30 kare hızla gerçek zamanlı olarak destekliyor. Aynı zamanda, kameranın tek bir karede 200  kadar nesneyi aynı anda algılamasını, izlemesini ve tanımlamasını sağlıyor.

Sistem,  koridorlar, girişler ve çıkışlar ve büyük olayların yaşandığı kalabalık ortamlarda bile yüzleri tanıyabilir. Ya da bir mağaza sahibi, VIP alışveriş yapan kişileri özel muameleye tabi tutulduklarından emin olmak için binaya girerken, akıllı kamera bu şekilde de kullanılabiliyor.

215 Comments