Onun da Tape”si Çıktı: “Tüm Rusları Öldürelim”

Yulia Tymoshenko arrives in KievUkrayna’nın Bir süre önce cezaevinden çıkan Yulya Timoşenko’nun ülkedeki tüm Rusları öldürmek istediğini gösteren ses kaydı otaya çıktı. Ukrayna eski Ulusal Güvenlik Sekreteri Nestor Sufriç’le, görüşen Timoşenko “Çok ileri gidildi. Silahlanıp bu herifleri (Rusları) liderleriyle birlikte öldürelim” diyor.

Timoşenko’nun kısmen doğruladığı görüşme 18 Mart’ta, Kırım’ın Ukrayna’dan ayrılarak Rusya Federasyonu’na katılmasının hemen ardından yapılmış. Görüşmede, Sufriç Kırım’da yaşananların ardından şok olduğunu, Ukrayna yönetiminin de hiçbir şey yapamayacak durumda olduğunu söylüyor.

Timoşenko ise “çok ileri gidildi” dedikten sonra Rus nüfusa yönelik tehditler savuruyor. Konuşmada batı yanlısı liderin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i de “alnının çatısından vurmak istediği” ortaya çıkıyor.

O da montaj dedi
Timoşenko dün resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, görüşmeyi kısmen doğruladı. Ukrayna’da yaşayan 8 milyon Rus’u öldürmek istediğine yönelik ifadelerin “montaj” olduğunu iddia eden Tmeşenko“ben onları Ukraynalı olarak görüyorum” dedi.

6 Comments