Origi İçin Liverpool Lille Takımına 3 Milyon Pound Ödedi İddiası

origi300614Belçika Milli Takımı ile Dünya Kupası’nda gösterdiği başarılı performans sonucu sezon başında 10 Milyon Pound karşılığı Liverpool’a transfer olan Origi yapılan antlaşma sonucu takımı Lille’de bir sezon kiralık olarak forma giyip 2015-2016 sezonunda Liverpool forması giyecekti. Ama Liverpool’un forvet hattında yaşadığı sorunlar nedeniyle İngiliz ekibi transferi 6 ay öncesine almak istiyor.

 

Liverpool teknik patronu Brendan Rodgers’in ısrar ile istediği Origi için Liverpool; Lille takımına 3 Milyon Pound daha bonservis bedeli ödeyip bu transferi bu ay isinde gerçekleştirmek istediği İngiliz basının tarafından iddia edildi.

Liverpool’da forvet hattı için bir diğer adayı ise West Bromwich Albion takımının İngiliz forvet oyuncusu Saido Berahino. 21 yaşında olan ve İngiltere U21 Milli Takımı oyuncusu da olan Saido Berahino için kulübü West Bromwich’in istediği 23 Milyon Poundluk bonservis bedeli transferde ki en önemli engel. Liverpool takımı İtalyan oyuncusu Fabio Borini’yi satması halinde bu transferi de tamamlamak istiyor.

842 Comments