Paris’te Yahudilere Ait Marketi Basan Saldırganlar Polisten Ne Talep Etti?

paris-te-yeni-saldiri--5175006Fransa’nın başkenti Paris’te Yahudilere ait bir marketi basan saldırganın en az iki kişiyi öldürdüğü iddia edildi.

Son olarak marketteki saldırganların polisle irtibata geçtiği bilgisi geldi.İddialara göre 32 yaşındaki Amedy Coulibaliy, polise, “Kim olduğumu biliyorsunuz. Dammartin’daki kuşatma kalkana kadar rehineleri bırakmayacağım” diye bağırdı.

Marketteki saldırgan matbaada kıstırılan Chralie Hebdo saldırısının zanlıları Kouachi kerdeşlerin serbest bırakılmasını talep ediyor

Paris’in doğusunda 20. bölgesi Porte de Vincennes semtinde bir markette 6 kişiyi rehin alan saldırgan Paris’e 40 km uzaklıkta Dammartin-en-Goële kasabası yakınlarında bir matbaada kıstırılananChralie Hebdo saldırısının zanlıları Kouachi kerdeşlerin serbest bırakılmasını talep ediyor.

Fransız polisi marketin önünde elleri tetikte bir biçimde teyakkuz halinde. Çok sayıda ekip ve jandarma özel komandoları ekipler yüksek binalara ve çevreye konuşlandırıldı. Markette en az 6 kişinin bulunduğu bildiriliyor. Fransa İçişleri Bakanlığı açıklama yaparak vatandaşların ve basın mensuplarının olayın olduğu bölgelerden uzak durmaları gerektiğini duyurdu.

34 Comments