Paris’teki Cenaze Töreninde Cazayirli Kız Arkadaş Naden İstenmedi?

HABER: Hülya Karahan

Charlie Hebdo mizah dergisinin Editörü Stéphane Charbonnier’nin kız arkadaşı Paris’te yapılan cenaze töreninde istenmeyen kadın ilan edildi.

150112-jennette-bougrab-maj_dbdc6bbe8978383a3aa1bcea93a64b6a
Cezayir asıllı hukuk pröfesörü ve Fransa Eski Cumhurbaşkanı Sarkozy hükümetinde bakanlık da yapan Jeannette Bougrab, saldırının gerçekleştiği gün Fransız Medyasına Stéphane Charbonnier’ in kız arkadaşı olduğunu belirtti, demeçler verdi.

Jeannette Bougrab, saldırıdan polisi sorumlu tuttu ve “Je Suis Charlie gösterilerinin hiçbir anlamı yok” dedi. Charbonnier’in ailesi ilşkiyi red etti. Stéphane Charbonnier’in hiç bir zaman Bougrab’la birliktelik yaşamadığını ve genç kadının cenazeye katılmasını istemediklerini dile getirdi.

Jeannette Bougrab ailenin isteğini kabul etti, cenazeye katılmadı. Üç yıl birlikte olduklarını Stéphane Charbonnier’in öleceğini bildiği için hiç bir zaman baba olmak istemediğini ama “benim kızım ona baba diyordu, Cenazesine katılamam Charbonnier’i ikinci kez öldürmek gibi, keşke o yaşasaydı onun yerine ben ölseydim.”diyerek duygularını dile getirdi. Jeannette Bougrab’ın Charlie Hebdo mizah dergisinin Editörü Stéphane Charbonnier ve küçük kızıyla çekilmiş fotoğrafları Fransız medyasında yer aldı.

Personne-ne-pourra-m-enlever-ma-relation-avec-Charb_article_landscape_pm_v8

 

49 Comments