Polis Germanwings Uçağını Düşüren Pilotun Evinde Önemli Bir Delil Buldu

ppppAlman polisi, Fransa’nın güneyinde düşen Germanwings havayolu şirketine ait yolçu uçağını bilinçli ve kasten alçalttığı düşünülen yarımcı pilot Lubitz’in evinde arama yapıyor.

 
Alman polisi, yardımcı pilot Lubitz’in Frankfurt kentinin kuzeybatısında bulunan Montabaur kasabasındaki evinde arama yaptı. Aramalar kapsamında pilotun bilgisayarına ve çeşitli eşyalarına el konulduğunu bildirilirken, dikkate değer bir ipucu bulunduğu açıklandı.

 
Polis sözcüsü Markus Niesczery konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bazı incelemelerden geçireceğimiz bir şey bulduk. Şu anda ne olduğunu açıklayamayız ancak olaya dair dikkate değer bir ipucu olabilir” dedi. Niesczery, aramalar kapsamında bulunan ipucunun bir intihar notu olmadığını da söyledi.

 

 

,
Kasaba sakinleri ve Lubitz’i tanıyanlar, hala gelişmelerin yol açtığı şaşkınlığın etkisi altında olduklarını belirtiyor. Peter Ruecker adlı bir sakin, Lubitz’i tanıdığını, Lubitz ile aynı uçuş kulübünün üyeleri olduklarını söyleyerek, “ne diyeceğimi bilemiyorum. Buna hiç bir açıklama bulamıyorum. Andeas’ı tanıyordum, akıl almaz bir olay” dedi.

 

 

 

5 Comments