Putin, 9 Yaşındaki Mülteci Çocuğa iPhone Hediye Etti

putin-70_2440960bUkrayna’nın güneydoğusunda yaşanan çatışmalardan dolayı ailesi ile birlikte Donetsk’ten kaçıp Dağıstan’a sığınan küçük çocuk Dağıstan’ın Hazar Denizi kıyısında bulunan Karabudahkent bölgesindeki Lezzet isimli sanatoryumda yaşıyor.

Küçük Maksim, Putin’e gönderdiği mektubunda, ‘‘Merhaba Putin Amca! Benim adım Maksim Burlaka. Donetskli bir mülteciyim. Babaannem, babam, annem ve erkek kardeşim ile birlikte Dağıstan’a sığındım. Donetsk’te yaşarken dizüstü bilgisayarım ve iPhone marka telefonum vardı. Ama evden kaçmak zorunda kaldığımızda yanımıza hiçbir şey alamadık. Şimdi babamdan bana dizüstü bilgisayar almasını rica ediyorum ama para olmadığı için alamıyor. Putin Amca, mümkünse bana dizüstü bilgisayar ve iPhone hediye edin lütfen’’ demişti.

Kaspiysk Kent Yönetimi Binası’nda bugün düzenlenen etkinlikte Maksim’in yanı sıra, Ukrayna’daki iç savaştan kaçmak zorunda kalan yüzlerce küçük mülteciye de yeni yıl kutlamaları kapsamında çeşitli hediyeler verildi.
Kaspiysk Kent Yönetimi Sözcüsü Artur Ramazanov, Ria Novosti Haber Ajansı’na verdiği demeçte, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’e mektup yazarak kendisinden akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar rica eden 9 yaşındaki Donetskli mülteci Maksim Burlaka’nın bugün hediyelerine kavuştuğunu söyledi.

1 Comment