Putin Ağır Konuştu: “Amerikan ulusu seçkindir” Girişimi Tehlikelidir

russia-putin.jpeg2-1280x960Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin perşembe günü Amerikan New York Times gazetesinde yayınlanan makalesinde ABD Başkanı Barack Obama’nın Amerikan ulusunun seçkin olduğunu delillerle teyit ettirme girişiminin tehlikeli olduğunu belirtti.

Putin bununla ilgili olarak yazısında “İnsanları kendilerinin seçkin sayılmasına yönelik herhangi bir motivasyonla coşturmak çok tehlikelidir. Derin bir şekilde demokratik geleneklere bağlı ve ayrıca demokrasi yolu arayan büyük ve küçük, zengin ve fakir ülkeler bulunmaktadır ve onların politikası da değişiklik göstermektedir. Biz hepimiz farklıyız, ama Tanrı’dan kutsama istediğimizde Tanrı’nın bizi eşit yarattığını unutmamamız gerekir” ifadelerine yer verdi.

Putin yazısında ayrıca “ABD için yabancı ülkelerin iç çatışmalarına askeri müdahalenin olağan hale gelmesi rahatsızlık vericidir. Bunlar Amerika’nın uzun vadeli çıkarları mıdır? Sanmıyorum. Tüm dünyada milyonlarca insan daha çok Amerika’nın demokrasi modelini değil, “Bizimle olmayan bize karşıdır” sloganıyla koalisyona taş atan sadece kaba kuvvete dayalı ülkeyi görmektedirler” şeklinde görüşlerini ifade etti.

6 Comments