Putin’den Flaş Açıklamalar: Türkiye’ye Karşı Savaşmayı…

Stacy Adams

pooPutin, Yunanistan’a düzenlediği iki günlük resmi ziyaretin ilk durağı başkent Atina’da Başbakan Aleksis Çipras ile gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türk tarafından düşürülen Rus savaş uçağıyla ilgili bir soru üzerine Putin, Türkiye’ye karşı hiçbir zaman savaşmayı düşünmediklerini belirterek, “Hiçbir zaman da o noktaya gelmeyeceğini umuyorum. Ama olan oldu. Sadece uçağımız düşürülmedi. Uçağın pilotu da öldürüldü. Bu da uluslararası hukuka göre bir savaş suçu. Bu konuda açıklamalar aldık ama hiçbir zaman bir özür gelmedi. Biz ilişkilerimizi düzeltmek istiyoruz. Bu ilişkiyi bozan biz değildik. Sözler yeterli değil. Bir şeyler yapmalılar. Ama Türkiye ile iletişim içindeyiz. İletişimde kalmanın birçok yolu var. Belli başlı adımlar bekliyoruz. Ama şimdilik hiçbir adım yok” ifadelerini kullandı.

Suriye’nin kuzeyinde bir Kürt devleti kurulması ihtimaline ilişkin ise Putin, “Kürt devleti için ise bu bizim işimiz değil. Bölgedeki Kürtlere ve hükümetlere kalmış bir mesele. Bu konuda mevkidaşlarımızla ilişki içindeyiz. Bir barış süreci başlatmalıyız ve makul sonuca vardırmalıyız. Siyasi çözüm için ne gerekiyorsa yapacağız” yorumunu yaptı.

7 Comments

 • bmo online banking signon Reply

  13 January 2021 at 07:57

  … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/putinden-flas-aciklamalar-turkiyeye-karsi-savasmayi/ […]

 • Altera SoC Embedded Design Suite manuals Reply

  22 January 2021 at 23:44

  … [Trackback]

  […] Read More Information here on that Topic: istanbulpost.com.tr/putinden-flas-aciklamalar-turkiyeye-karsi-savasmayi/ […]

 • zortilo nrel Reply

  05 February 2021 at 21:48

  You are my breathing in, I own few web logs and very sporadically run out from to post .

 • Casino Reply

  23 February 2021 at 10:34

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: istanbulpost.com.tr/putinden-flas-aciklamalar-turkiyeye-karsi-savasmayi/ […]

 • zortilonrel Reply

  07 March 2021 at 19:28

  Some really nice and utilitarian info on this web site, also I believe the design and style has excellent features.

 • Foster care Reply

  09 March 2021 at 17:36

  obviously like your website however you have to take a look at the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I in finding it very troublesome to tell the truth nevertheless I will surely come again again.

 • arabic sexagesimal system video Reply

  16 March 2021 at 14:24

  … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: istanbulpost.com.tr/putinden-flas-aciklamalar-turkiyeye-karsi-savasmayi/ […]

Leave a Comment