Rıza Sarraf Cemaat İmasıyla Reddi Hakim Talebinde Bulundu

Stacy Adams

rızzaABD’de tutuklu bulunan Rıza Sarraf, reddi hakim talebinde bulunurken, Cemaat imasında bulundu.ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları delmek için komplo düzenlemek suçlamasıyla New York’ta tutuklu bulunan 17 Aralık operasyonlarının kilit ismi Rıza Sarraf’ın avukatları mahkemeye reddi hakim talebinde bulundu.

Mahkemeye sunulan dilekçede, davaya bakan Hakim Richard Berman’ın 2014 yılında İstanbul’da katıldığı bir konferansta Türk yargısı hakkında olumsuz eleştiriler yaptığı ve Sarraf’ın Türkiye’de yargılandığı davanın düşmesini buna örnek gösterdiği belirtildi. Sputnik’in haberine göre, söz konusu konferansın sponsoru olan hukuk firmasının birçok avukatının 15 Temmuz darbe girişiminin ardından tutuklandığı vurgulanan dilekçede, Hakim Berman’ın Sarraf hakkında daha dava görülmeden kanaat açıkladığının görüldüğü kaydedilerek reddi hakim talebinde bulunuldu.

Daha önce kefalet başvurusu reddedilen Sarraf’ın 6 Eylül’de tekrar mahkemeye çıkması bekleniyor. Bu duruşmada mahkeme, davanın düşmesi ya da yargılamaya devam edilmesi konusunda karar verecek. Reddi hakim talebinin ne zaman değerlendirileceği konusunda ise bilgi verilmedi.

2 Comments

Leave a Comment