Rusya Bunu Konuşuyor: Putin’in Arkasındaki Şey Ne?

Sosyal medya kullanıcıları, fotoğrafta Putin’in omzunun gerisinde duran ‘esrarengiz’ bir cihaz fark etti. Bu cihazın ne olduğuna dair bir dizi fikir ortaya atılırken, kimileri cihazı ‘ütü masasına’ bile benzetti.Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in toplantı odasının fotoğraflarında fark edilen bir hava temizleme cihazı oldukça ilgi gördü.

hhh

Kremlin’in sitesinde bu hafta başında, Vladimir Putin’in Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la yaptığı bir toplantının fotoğrafları yayımlandı. Putin’in Rus güçlerinin Suriye’den kısmen çekilmesi emrini verdiği bu toplantının fotoğrafları da toplantıda verilen mesaj kadar tartışıldı.

Sputnik’in haberine göre sosyal medya kullanıcıları, fotoğrafta Putin’in omzunun gerisinde duran ‘esrarengiz’ bir cihaz fark etti. Bu cihazın ne olduğuna dair bir dizi fikir ortaya atılırken, kimileri cihazı ‘ütü masasına’ bile benzetti.Cihazın ne olduğunun tartışmaya neden olmasının ardından Kremlin bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Kremlin’in açıklamasına göre, Putin’in odasındaki bu cihaz, toplantı odalarında havayı bakterilerden temizlemek için kullanılan bir makineydi.Odadaki hava temizleme cihazını üreten şirketin müdürü Vera Grezneva, fotoğrafların ortaya çıkması ardından ürüne yönelik talebin birden arttığını söyledi: “Bir anda 20 sipariş birden aldığımızda gerçekten çok şaşırdık.”

“Fotoğraflarda görülen, en iyi ürünlerimizden biriydi” diyen Grezneva, “Bundan önce evlerde pek kullanılmıyordu ancak fotoğrafların ortaya çıkmasının ardından insanlar evleri için de bu hava temizleme cihazını sipariş etmeye başladı” ifadelerini kullandı.

1 Comment