Rusya Hangi Konuda Türkiye’ye Çağrı Yaptı

rrrrRusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Rusya’nın Türk hükümetine Rus pilotun ölümünü objektif ve şeffaf bir şekilde araştırması ve suçluları cezalandırması çağrısında bulundu.

Zaharova, Türk basını ve sosyal paylaşım sitelerinden edinilen bilgilere göre İzmir Savcılığının 24 Kasım 2015’de Rus pilotun ölümüyle ilgisi olan Alparslan Çelik’e soruşturma açılmasını reddettiğinin öğrenildiğini belirtti.

 
Zaharova konuyla ilgili açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Bu karar kanıtların yetersizliği ve Çelik’in suç ortaklarının yakalanmamasıyla açıklanıyor. Türk kolluk kuvvetlerinin bu tavrı endişe ve kafalarda birçok soru uyandırıyor. Genel olarak, Türk adaletinin isteyerek ağır bir suçu işlediğini kamuoyu önünde ilan eden bir kişinin suçunu düşürmeye çalışıyor gibi görünüyor. Yaşananlarda hiçbir şekilde şeffaflık yok. Ankara suçun bir kısmını üstlenmekten kaçıyor, çünkü buna özellikle onun eylemleri, korkak ve hain eylemleri uçağın düşmesine ve Rus pilotun ölümüne sebep oldu.

 
Bu sebepten dolayı, Rusya Türk hükümetini Rus pilotun ölümünde suçu olan herkesin bulunması ve cezalandırılması için gerekli önlemleri almaya çağırıyor. Konu sadece Alparslan Çelik’ten ibaret değil, bu olayda yer alan ve onun emrinde olan herkesi kapsıyor.

 

 

 

4 Comments

 • Ian Martin Reply

  23 November 2019 at 04:14

  Thanks for your tips about this blog. 1 thing I would want to say is the fact that purchasing electronics items in the Internet is nothing new. In reality, in the past few years alone, the marketplace for online electronics has grown substantially. Today, you can find practically almost any electronic system and product on the Internet, from cameras and also camcorders to computer pieces and gambling consoles.

 • Fiona Walsh Reply

  27 November 2019 at 00:50

  Thanks for the diverse tips shared on this web site. I have observed that many insurance providers offer clients generous discounts if they favor to insure a few cars with them. A significant quantity of households currently have several cars these days, particularly those with mature teenage youngsters still living at home, as well as the savings on policies can easily soon mount up. So it will pay to look for a bargain.

 • Arica Exilus Reply

  06 October 2020 at 23:56

  This is a to a great extent weighty post. Thanks for posting this. What do you over nearby my website: creare site de prezentare

 • Twila Cichy Reply

  07 November 2020 at 12:21

  Hi my family member! I wish to say that this article is amazing, great written and include approximately all vital infos. I?¦d like to look extra posts like this .

Leave a Comment