Rusya Trump’ın Önerisine Yeşil Işık Yaktı

Moskova’da, Eritre Dışişleri Bakanı Osman Muhammed Saleh ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Lavrov, Trump’ın Suriye’de güvenli bölge oluşturulması yönündeki açıklamasını Washington ile temasları esnasında açıklığa kavuşturacaklarını belirtti.Lavrov, Trump’ın güvenli bölge teklifinin, Suriye’ye komşu ülkeler başta olmak üzere Avrupa’daki sığınmacı durumunu hafifletmeye yönelik bir adım gibi göründüğünü belirterek, “Eğer Suriye’de evlerini kaybeden insanların bir süreliğine güvende olabileceği ve yardım alabileceği bölgeler amaçlanıyorsa, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve diğer uluslararası kurumların koordinasyonuyla bu tarz bölgeler oluşturulması düşünülebilir.” dedi.

Suriye’deki insani durumun iyileştirilmesine yönelik iş birliğine hazır olduklarına vurgulayan Lavrov, ancak bunların rejimle koordineli şekilde yapılması gerektiğini söyledi.

Lavrov, ABD ile terör örgütü DEAŞ’la mücadelede iş birliğinin sınırları olmadığına dikkati çekerek, “DEAŞ’la mücadele, uluslararası arenada ABD ve Rusya’nın önceliği konumunda. Bu durum Putin ve Trump’ın telefon görüşmesinde teyit edildi. Siyasi irade olması durumunda iş birliğinin sınırları olmadığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Lavrov, Cenevre’de düzenlenecek Suriye görüşmelerinde muhaliflerin birden fazla delegasyonla temsil edilmesine karşı olmadıklarını dile getirdi.

 

4 Comments

 • sex dolls Reply

  05 January 2021 at 12:51

  … [Trackback]

  […] Read More Information here to that Topic: istanbulpost.com.tr/rusya-trumpin-onerisine-yesil-isik-yakti/ […]

 • wigs Reply

  17 January 2021 at 06:53

  … [Trackback]

  […] Here you will find 72136 more Info to that Topic: istanbulpost.com.tr/rusya-trumpin-onerisine-yesil-isik-yakti/ […]

 • viadd.com Reply

  04 March 2021 at 13:35

  optimal post, i like it

 • arvest bank Reply

  09 March 2021 at 16:25

  … [Trackback]

  […] Find More on that Topic: istanbulpost.com.tr/rusya-trumpin-onerisine-yesil-isik-yakti/ […]

Leave a Comment