Rusya’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Flaş Yanıt

Rusya ile vizelerin kaldýrýlmasýnda bir adým daha atýlýyor; "GerRusya’dan Erdoğan’a yanıt: Türkiye ile yeniden iyi ilişkiler istiyoruz. Ancak Ankara bazı ilk adımlar atmalı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Haziran’da kutlanan Rusya Günü nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e gönderdiği mektubu için,Sputnik’in haberine göre; Peskov, “Bu (Erdoğan’ın gönderdiği mektup), protokol gereği gönderilen bir mektuptu. Ulusal günlerde böyle mektuplar gönderilir. Bu uluslararası ilişkilerde protokol gereği olan olağan bir uygulama. Böyle mektuplara cevap vermek gerekmez. Nitekim mektubun içeriğinde de cevap gerektiren bir bölüm ne yazık ki yoktu” dedi.

“Peskov ayrıca, “Biz de ilişkilerimizin normalleşmesini ve karşılıklı yarar getiren bir işbirliği yaptığımız döneme geri dönmek isteriz. Ama bizim için, olup bitenin (Türk F16’larının Rus Su-24 uçağını düşürmesi) ardından, Ankara belirli eylemleri gerçekleştirmeden ilişkilerin normalleşmesi mümkün değil” vurgusunu yaptı.

4 Comments