İtalyanların Hayran Olduğu, Rusları Ağlatan Kürt Sanatçı Zara, Şivan Perwer ile Düet Yaptı

Ünlü Kürt sanatçı Şivan Perwer ve Rusya’nın dünya çapında tanınan Kürt sanatçısı Zara Paşa, Rusya dağlarında klip çekti.

Welatê Min isimli ortak çalışma Rusya’nın Kafkas dağlarında çekildi.

Welatê Min isimli, şarkının sözlerinin Tara Memedova tarafından yazıldı.

Doğasının Kürtlerin yaşadığı doğaya benzemesinden ötürü, şarkıya Çerkesya dağlarında klip çildi.

12 yıldır şarkı söylediğini ve Kürtçe bir albüm yapmak istediğini kaydeden Paşa, 3 yıl önce Kürtçe şarkısını seslendirdiğini ve Kürtçe eserlerini halkına olan borcunu ödemek için söylemek istediğini dile getirdi.

Şivan Perwer ise, yeni bir eser yaptıklarını ve halkın bundan faydalanması gerektiğini söyleyerek, Kürtlerin diğer halklar gibi kültür, edebiyat ve kendi sanatına sahip olduğunu ve bununla gurur duyduğunu belirtti.

Rusya Kürtlerinden sanatçı Zara Paşa, “İcra ettiğim sanattan dolayı mutluyum, büyük sanatçı Şivan Perwer’le şarkı söylüyorum. O çocukluğumun sesi, halkımızın sesi, birlikte düet yapmamız büyük bir mutluluk” dedi.

Zara  ana dili Kürtçe’nin yanı sıra birçok dilde şarkı söylüyor, özellikle İtalyanların dünyaca ünlü tenoru Andrea Bocelli ile yaptığı düet milyonlarca müziksever  tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

İşte Zara ve Bocelli’nin o meşhur düeti:

Zara daha önce de Sharon Stone, Elton John gibi dünyanın en ünlü yıldızlarıyla birlikte, Andrea Bocelli ile düet yapmıştı.
B

Büyük bir ses olarak kabul edilen Zara, Rusları Ağlatan Kürt sanatçı olarak biliniyor. Zara Paşa “Kızıl Ordu Korosu” ile seslendirdiği şarkıyla Rus izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı…

Zara’nın Kürtçe seslendirdiği Keça Kurda adlı klibi Youtube’de milyonlarca kişi tarafından görüntülendi.

Reviewer overview

Rusya'nın Dağları Şivan Perwer ve Zara Paşa'nın Söylediği Kürtçe Şarkıya Mekan Oldu - /10

Summary

Ünlü Kürt sanatçı Şivan Perwer ve  Rusya'nın ünlü Kürt sanatçısı Zara Paşa Rusya dağlarında klip çekti.

0 Bad!