Rusya’nın Şam Büyelçiliğine Saldırı

Stacy Adams

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Büyükelçilik bahçesine düşen mermilerden biri şans eseri patlamadı. İkinci mermi ise büyükelçilik arazisinin hemen yanına isabet etti. Patlamayan merminin etkisiz hale getirilmesi için mayın uzmanları çağrıldı” ifadelerine yer verildi.

 

Saldırganların mermileri saat 13.00 ve 13.19’da fırlattığı belirtilen açıklamada, “Rusya’nın Şam Büyükelçiliği’ne yönelik tekrar tekrar düzenlenen saldırılar uygun şekilde değerlendirilmeli ve teröre karşı gerçekten mücadelede eden herkes tarafından sert bir dille kınanmalı”dendi.

am kırsalında yerleşen ve büyükelçilik ile çalışanları için tehdit oluşturan teröristlerin yok edilmesi gerektiğini kaydeden Dışişleri Bakanlığı açıklaması şöyle devam etti:

“Suriye’de barışçıl çözüme karşı çıkan aşırılık yanlılarının bu yeni provokasyonunu, canlı kalkan kullanma suretiyle gizli barınaklarından alçak saldırılar düzenleyerek terör ve şiddeti yayma, siviller arasında korku havası yaratma niyetlerinin kanıtı olarak görüyoruz. Şam kırsalına yerleşen terörist gruplar tarafından Rusya Büyükelçiliği ve çalışanlarına yönelik gerçek tehdidin devam ettiğini söylemek zorundayız.”

23 Comments

 • 부산출장 Reply

  24 January 2021 at 21:28

  There is definately a great deal to learn about this subject. I love all the points you’ve made.

 • vreyrolinomit Reply

  25 February 2021 at 16:49

  obviously like your web site but you have to check the spelling on quite a few of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I find it very bothersome to tell the truth nevertheless I will surely come back again.

 • vreyro linomit Reply

  26 February 2021 at 10:10

  I am happy that I detected this web site, just the right info that I was searching for! .

Leave a Comment