Saldırganlar Operasyondan Önce Fransız Medyasına Konuştu

27309480Paris’te iki ayrı operasyonda öldürülen 3 saldırganın, operasyon öncesi bir televizyon kanalına konuştuğu ortaya çıktı. Marketteki saldırgan, eylemini Charlie Hebdo zanlılarıyla ‘eşzamanlı’ bir şekilde yaptığını söyledi.

Fransız TV kanalı BFMTV, üç zanlıyla yaptığı görüşmeleri polis operasyonun ardından yayınladı.

Marketteki saldırgan Amedy Coulibaly, eylemini Charlie Hebdo zanlılarıyla ‘senkronize’ bir şekilde yaptığını söyledi. Coulibaly, Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) bağlı olduğunu belirtti.

Charlie Hebdo’ya saldırıp 12 kişiyi öldürdükten sonra bugün bir matbaada kuşatılarak öldürülen Kouachi kardeşler de aynı TV kanalına konuştu. Şerif Kouachi, Yemen El Kaide’sinin kendisini gönderdiğini ve finanse ettiğini söyledi.

12 KİŞİYİ KATLETTİLER

Fransa’nın başkenti Paris, önceki gün kanlı bir baskına sahne olmuştu. Üç kişi, Hazreti Muahmmed’in karikatürlerini yayınlayan mizah dergisi Charlie Hebdo’nun binasını uzun namlulu silahlarla basmış, aralarında Fransa’nın en önemli karikatüristlerinden Charb, Cabu, Wolinski ve Tignous’un da yer aldığı 12 kişiyi öldürmüştü.

4’ü ağır 20 kişinin de yaralandığı terörist eylemi gerçekleştirenlerden ikisinin, Cezayir asıllı Fransa vatandaşı Şerif ve Said Kuaşi kardeşler olduğu belirtilmişti. Kanlı baskını yapan kardeşlerin yanında, 18 yaşındaki Hamid Murad’ın olduğu iddialarını, bu isimde birinin polise teslim olduğu ve saldırıyla alakası olmadığı ifadesini verdiği haberleri takip etti.

CHARLİE HEBDO BAĞLANTISI

Polise göre Çarşamba günü Charlie Hebdo’ya yapılan saldırı, dün kadın polisin öldürülmesi ve bugünkü rehin alma olayları birbiriyle ilgili olabilir.

AFP’ye göre Amedy Coulibaly’nin ismi Charlie Hebdo’ya yapılan saldırının zanlısı Şerif Kouachi ile birlikte 2010 yılındaki bir hapishane firarı soruşturmasında geçti.

İki ismin 1995’te Paris’teki bir metro istasyonunda 30 kişinin yaralanmasına neden olan Cezayirli Smain Ait Ali Belkacem’i hapishaneden kaçırmaya çalıştığı iddia edildi. Coulibaly ve Kouachi başarısız girişimi planlayan Cemal Beghal’in yanında görüldü.

Coulibaly davadan dolayı hüküm giydi. Kouachi ise ceza almadı.

9 Comments

 • tadalafil pills 20mg Reply

  10 February 2021 at 13:23

  tadalis https://tadalisxs.com/ tadalis 20 mg

 • raoult didier Reply

  10 February 2021 at 13:44

  is hydroxychloroquine safe https://hydroxychloroquinex.com/ methotrexate side effects usmle

 • zithromax for sale Reply

  10 February 2021 at 15:16

  z pack dosage instructions https://zithromaxes.com/ zytromax

 • guided meditation for headache relief Reply

  14 February 2021 at 23:09

  Thanks for your concepts. One thing we’ve noticed is banks along with financial institutions are aware of the spending practices of consumers while also understand that most of the people max out and about their real credit cards around the getaways. They properly take advantage of this specific fact and commence flooding your current inbox along with snail-mail box using hundreds of no-interest APR card offers just after the holiday season concludes. Knowing that should you be like 98% of American community, you’ll rush at the possible opportunity to consolidate card debt and shift balances for 0 apr interest rates credit cards. kjjjilm https://headachemedi.com – guided meditation for headache relief

 • kidney pain drugs Reply

  17 February 2021 at 20:16

  As a Newbie, I am always searching online for articles that can help me. Thank you

 • over the counter kidney meds Reply

  17 February 2021 at 21:32

  As a Newbie, I am continuously exploring online for articles that can be of assistance to me. Thank you

 • fake rolex on ebay Reply

  04 March 2021 at 12:01

  good post, i like it

 • fake rolex appp Reply

  05 March 2021 at 23:38

  very good article, i like it

 • replica is Reply

  06 March 2021 at 14:10

  outstanding content, i love it

Leave a Comment