Samsung, ISE 2018’de Geliştirilmiş ‘Wall Professional’ı Tanıttı

Samsung Electronics, tam anlamıyla, muhteşem parlaklık, kontrast ve görüntü sunarken, yüzlerce inç boyutuna kadar uzatabilen, modüler, geniş format iç mekan MicroLED ekran olan ‘The Wall Professional’ ile LED’in etkileşimini yeni boyutlara taşıyor. Wall Professional, İMKB katılımcılarını ticari ve mesleki etkileşimin geleceğine memnuniyetle karşılayan fütüristik bir Samsung kabini (4-S100) deneyiminin merkezinde yer alacak.

Samsung ayrıca sinemaları hayati sinemaseverlere yeni, ilgi çekici ve unutulmaz film içeriklerinde sunmak için 3D Cinema LED‘i de   geliştiren yeni teknolojileri barındırıyor.

“Boyut kısıtlamaları olmaksızın tüm profesyonel ortamlara uyum sağlayan güçlü LED ekranlara geçerek, işletmeler izleyicileri büyüleyen ve sonunda önemli bir büyümeye dönüşen bir üst düzey içerik deneyimi sunuyor”  Görsel Sekreter Yardımcısı Seog-gi Kim Samsung Electronics’de İş Gösterin. “Wall Professional, gelişmekte olan operasyonel zorluklara fütüristik çözümler sunan kapsamlı ISE 2018 serisinin yalnızca bir bileşeni olarak karşımıza çıkıyor.

CES 2018’in en çok konuşulan tüketici ekranlarından birinin iş ortamına uygun bir varyasyonu olan The Wall Professional‘ın modüler tasarımı, 146 inç boyutundaki standardın altında veya daha fazla özelleştirilmiş yapılandırmalara olanak tanıyor. Kullanıcılar, Performans veya sunum kalitesini etkilemeden The Wall Professional’a sınırsız LED ekranları ekleyebilir veya ekranlarından kaldırabilirler. Ekranın kendi kendine ışık veren MicroLED piksel modülleri, artan  parlaklığı (1,600nit’e kadar) ve sonsuza yakın kontrast oranı sayesinde renkli filtrelerden veya arka aydınlatmadan ve parlak renkli görüntülerden bağımsız görüntüler üretiyor.

Wall Professional, Samsung’un MagicInfo içerik yönetim platformunun entegrasyonu ile tüketicinin beklentileri üzerine kurulu. MagicInfo içinde kullanıcılar, herhangi bir yerden tek bir Wall Professional ekranında veya Wall Professional ekran ağında içerik oluşturabiliyor, planlayabiliyor ve dağıtabiliyor. Platform aynı zamanda hemen hata tespiti ve arıza tespiti için eksiksiz ekran performansı görünürlüğü sağlıyor.

3D Sinema LED: Bir Yıldız 
ISE 2018 katılımcıları, Samsung’un öncü sinema ekran teknolojisinin bir sonraki evrimini dünyanın ilk 3D Sinema LED ekranının ilkiyle ilk kez tanışacaklar. Bu gelişmiş ekran, izleyiciler 3D gözlük takarken bile, eşi benzeri görülmemiş bir doğrulukla altyazı metnini, görüntüleri ve hatta küçük görsel ayrıntıları rahat iizleyebilecekler. Samsung 3D Cinema LED ekranı, daha sınırlı görsel erişimi olan standart 3D sinemaların aksine, tüm sinemaseverler kaliteyi doruğa çıkardı.

Bu 3B film konaklama birimi, ilk Samsung Cinema LED ekran modelinde önemli bir ilerleme kaydedildi. Samsung’un High Dynamic Range (HDR) Sinema LED Ekranı, Mart 2017’de piyasaya sürülürken, sinaa izleyicileri  için üstün görüntü kalitesi, teknik performans ve güvenilirlik sunmak için eski ekran ve projektör operasyonlarının özelliklerini aşıyor.

Akıllı UHD Tabelası: Tutarlı bir UHD Sunumu

Samsung’un yeni QM (450nit parlaklık) ve QB Serisi (350nit parlaklık) Akıllı UHD görüntüleri, FHD materyallerini daha keskin, daha net UHD kalitesine otomatik olarak yükselten entegre bir dönüşüm motoru sayesinde bir üst düzey içerik deneyimini teşvik ediyor. Sonuç olarak, kullanıcıları, manuel resim ön ayarı yapmak zorunda kalmadan  daha net ve  parlak  bir şekilde mesajlarını gönderebiliyorlar. Akıllı UHD, ‘En Uygun Renk Modu’nu görüntülüyor, aynı zamanda görüntü kalitesini otomotik olarak  kullanım ve görünürlük trendlerine uyacak şekilde ayarlıyor.

QM ve QB Serisi ekranlar ayrıca çeşitli uygulama biçimleri için içerik dağıtımı ve bakım süreçlerini basitleştirdi.

Duvara monte Akıllı UHD ekranı, kullanıcı dostu kontrol ve yönetim için merkezi kızılötesi alıcı (Center IR) sağlıyor. Ekstra dayanıklılık için Akıllı UHD ekranları toz, kir ve diğer potansiyel olarak zararlı çevresel değişkenlere maruz kaldıklarında bile performansı korumak için titiz IP5x sertifikası  mevcut.

 

IF-D Serisi LED Tabela: Yaratıcı ve Net Bir İçerik Merkezi
Samsung’un ince piksel aralığı IF-D Serisi LED Tabelası, kabin ziyaretçilerini, özelleştirilebiliyor ve kolay kullanılabiliyor. IF-D Serisi ekranlar, Samsung’un piyasadaki en iyi video işleme araçlarını, beyaz veya koyu fonlara karşı bile parlayan görsel üretmek için HDR resim inceliğiyle eşleştiriyor. Bu kombinasyon pik parlaklık seviyelerini (2,400nit) yükseltiyor ve Sahne Uyarlanabilir HDR teknolojisi aracılığıyla sahne başına derecelendirmeyi ve optimizasyonu başlatıyor.

Samsung Flip Ekran: İşbirliğinin Geleceğini Sürdür
CES 2018’de başarılı bir başlangıç yapan Samsung, ayrıca Samsung Flip interaktif dijital fiş şemasını ISE ‘yi 2018’deki Avrupa piyasasına resmen tanıtacak. Samsung Flip, modern toplantıların hayal kırıklığını ortadan kaldırarak, Daha üretken etkileşimi teşvik etmek için iş ortamında işbirliği olanaklarını merkezileştiriyor ve genişletiyor.

25 Comments