Savcıyı Vur Emri Yunanistan’dan whatsApp Üzerinden

gggBaşbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Savcı Kiraz’ı şehit eden teröristlerin eylem sırasında yurt dışı ile görüşme yaptıkları tespit edildi” açıklaması üzerine istihbarat birimleri düğmeye bastı. Teröristlerin telefonlarından arananların adres ve kimliklerinin belirlenmesi için GSM şirketinden rapor istendi. O rapor sonrasında kalleş emrin terör örgütünün sözde lideri Hüseyin Fevzi Tekin tarafından verildiği tespit edildi.

İşte saldırının şifreleri: HTS KAYITLARI ORTAYA ÇIKARDI

Savcıyı rehin alan hainlerden biri müzakere heyetiyle temastayken bir diğeri de telefondaydı. Kanlı emir de bu telefon üzerinden geldi. Operasyondan sonra teröristlerin cep telefonları incelendi. Yapılan incelemede terörist Yayla’nın kullandığı cep telefonuna yurt dışından talimat geldiği tespit edildi. İşte 8 saat süren müzakereler boyunca kullanılan bu cep telefonuyla ilgili çok önemli bilgiler elde edildi. Ekipler, teröristlerin Yunanistan’daki bir telefon ile irtibatlı olduğunu belirledi. Bunun üzerine Yayla ve Doğruyol’un telefon konuşma kayıtları (HTS) incelendi.

WHATSAPP VE VİBER ÜZERİNDEN ÖLÜM TALİMATI

Araştırmada teröristlerin whatsApp ve Viber adlı internet üzerinden görüşme sağlayan programlarla emir aldıkları kaydedildi. Kanlı emrin ise terör örgüt DHKP-C’nin sözde lideri olan Hüseyin Fevzi Tekin’den gönderildiği ortaya çıktı. Yunanistan’da hapiste bulunan Tekin, whatsApp ve Viber üzerinden iki teröriste talimat verip tetiği çektirdi.

YUNANİSTAN TEKİN’İ TÜRKİYE’YE VERMİYOR

Kanlı örgütte “Abi” olarak bilinen Tekin’in yanında Özdemir Sabancı suikastı sanıklarından olan İsmail Akkol, Murat Korkut ve Bilgehan Karpat da vardı. Ancak Yunanistan, Tekin’in Türkiye’ye iade edilmesini reddetti.

7 Comments

 • CI CD Reply

  15 January 2021 at 03:01

  … [Trackback]

  […] Find More here to that Topic: istanbulpost.com.tr/savciyi-vur-emri-yunanistandan-whatsapp-uzerinden/ […]

 • Azure DevOps Reply

  16 January 2021 at 00:30

  … [Trackback]

  […] Here you will find 11886 additional Info on that Topic: istanbulpost.com.tr/savciyi-vur-emri-yunanistandan-whatsapp-uzerinden/ […]

 • Siemens Gigaset SL100 manuals Reply

  21 January 2021 at 22:49

  … [Trackback]

  […] Here you can find 53843 more Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/savciyi-vur-emri-yunanistandan-whatsapp-uzerinden/ […]

 • rolex podróbka Reply

  21 January 2021 at 23:54

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: istanbulpost.com.tr/savciyi-vur-emri-yunanistandan-whatsapp-uzerinden/ […]

 • zortilonrel Reply

  07 February 2021 at 14:38

  Good info. Lucky me I reach on your website by accident, I bookmarked it.

 • this website Reply

  19 February 2021 at 20:28

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great. I don’t know who you are but definitely you’re going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 • anal sex dolls Reply

  26 February 2021 at 02:42

  … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: istanbulpost.com.tr/savciyi-vur-emri-yunanistandan-whatsapp-uzerinden/ […]

Leave a Comment