Sır Çözüldü; Ekin Çemberini Uzaylılar mı Yaptı?

mmmmmmABD’nin California eyaletindeki bir tarlada geçtiğimiz hafta beliren ve UFO meraklıları ile yerel basının hemen dikkatini çeken ekin çemberini, uzaylıların yapmadığı anlaşıldı. UFO takipçilerini üzen haber, ‘ekin çemberinin reklam amaçlı yapıldığını’ belirten bir grafik kartı üreticisinden geldi.

Las Vegas kentinde düzenlenen geleneksel Tüketici Elektronik Fuarı, her yıl olduğu gibi dünyanın dört bir yanındaki teknoloji devlerini bir araya getirdi. Fuarda yer alan grafik kartı üreticisi NVIDIA, CES 2014’ün ilk gününde tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başardı.

Ekin çemberi fikrini ortaya ayan ekipte yer alan Brett Murray, ilk olan reklamın arkasındaki düşünceyi CNN’e anlattı.

Murray, yeni teknolojilerini ‘imkansız derecede ileri’ sloganıyla sunmak istediklerini, bu yüzden ‘uzaylılarla bağlantı kurduklarını’ söyledi

California’nın kuzeyinde çemberin yapılacağı yer için Hollywood için çalışan bir yer belirleme ekibiyle çalışan NVIDIA, ekin çenmberleri yapan İngiliz bir grubun yardımıyla projeyi hayata geçirdi.

Ekip, ekin çemberi tamamlandıktan sonra tarladan gizemli ışınlar yayarak yerel halkın ve basının ilgisini çekmeyi başardı. NVIDIA, yaptığı fazlasıyla ilgi toplamayı başarsa da, bazı UFO meraklılarını da üzdü.

 

4 Comments