Skandal Pilotlar Havalanmak İstemediği İçin Uçuşlar İptal Edildi

lufthansaBarcelona-Düsseldorf seferi sırasında düşen uçağını arama çalışmaları dört bir koldan devam ediyor. Çalışmalara yakın kaynaklar, bulunan kara kutunun hasarlı olduğunu ve inceleme için Paris’e gönderildiğini aktardı. Firmanın pek çok seferi de pilotlar yola çıkmak istemediği için iptal edildi.,
Germanwings kazanın ardından bazı seferlerin yapılamadığını, çünkü pilotların ve çalışanların yola çıkmak istemediğini doğruladı. Bild gazatesi Lufthansa’ya ait bazı uçaklarda pilotların sefere çıkmayı reddettiği ve bu nedenle en az 30 seferin yapılamadığını yazmıştı.

Düsseldorf Havalimanı’nın internet sayfasında Paris, Hamburg, Londra, Madrid, Berlin ve Stockholm’a gidecek Germanwings uçak seferlerinin iptal edildiği görüldü. Alınan bilgiye göre, Köln, Berlin-Tegel, Leipzig/Halle ve Stuttgart havalimanlarında da Germanwings şirketiyle yapılacak çok sayıda uçuş iptal edildi.
Almanya’nın Spiegel Sergisi birçok pilotun uçakları kullanmayı reddetmelerinin sebebinin Fransa’da düşen uçağın teknik sebeplerden dolayı dün saatlerce yerde kalması olduğunu iddia etti. Haberde, söz konusu uçakta “Nose Landing Door” olarak adlandırılan ve uçağın gövdesinde bulunan bir kapıda sorun yaşandığı kaydedildi.

Lufthansa şirketinden uçakta söz konusu sorunun yaşandığı, ancak sorunun giderildiği açıklandı. Mürettebatın kişisel sorunlarından dolayı uçaklara binmek istemediği ifade edildi.

Germanwings’in üst yöneticisi (CEO) Thomas Winkelmann, uçağın dün Düsseldorf havalimanında “Lufthansa Technik” şirketinde rutin kontrolden geçtiği bilgisini paylaşmıştı.

2 Comments

  • Kylie Nolan Reply

    23 November 2019 at 05:12

    I have study much about free of charge blogging web sites, however I have no clear idea about that, can any one let know me which one is finest in support of free blogging?

  • Thomas Campbell Reply

    27 November 2019 at 01:45

    Hi, I do believe this is an excellent site. I stumbledupon it 😉 I am going to come back once again since I bookmarked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help others.

Leave a Comment