Şok Açıklama: Üç Ülke Suriye Konusunda Kamuoyunu Yanıltıyor

kkkSuriye’nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, Suriye krizine çözüm bulmak için uğraştıklarını göstermeye çalışan ABD, Fransa ve İngiltere’nin kamuoyunu yanılttığını söyledi.

BM Güvenlik Konseyi (BMGK) toplantısında konuşan Caferi, “ABD, Fransa ve İngiltere, ülkemdeki krizi çözmeye çalıştıkları konusunda kamuoyunu yanıltmak için 6 yıldır toplantı üzerine toplantı çağrısı yapıyor, Konsey’de karar tasarılarına ve basın açıklamalarına sponsor oluyor” dedi.

Bu ülkelerin, Suriye’de ‘ılımlı’ muhalefet ve ordu arasında çatışmalar konusunda yalan haberler ortaya attığını belirten Caferi, “Bu üç ülke, politikaları yüzünden yüz binlerce masum Suriyelinin yaşamının tehlikede olduğunu gerçeğini görmezden geliyor” diye konuştu. ABD önderliğindeki koalisyonun gerçek stratejisinin ortaya çıkarılması çağrısında bulunan Caferi, Deyr ez Zor’daki Suriye ordusu mevzilerine düzenlenen hava saldırılarına dikkat çekerek, “Aynı hataların neden sistematik olarak tekrarlandığı anlaşılmalı. Bunun kasıtlı olduğu açık” dedi.

4 Comments

 • bmo banque de montreal services bancaire en ligne Reply

  13 January 2021 at 09:15

  … [Trackback]

  […] Here you can find 71437 more Information to that Topic: istanbulpost.com.tr/sok-aciklama-uc-ulke-suriye-konusunda-kamuoyunu-yaniltiyor/ […]

 • rolex replika Reply

  16 January 2021 at 02:06

  … [Trackback]

  […] Find More here on that Topic: istanbulpost.com.tr/sok-aciklama-uc-ulke-suriye-konusunda-kamuoyunu-yaniltiyor/ […]

 • Digital Transformation services Reply

  05 March 2021 at 13:55

  … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: istanbulpost.com.tr/sok-aciklama-uc-ulke-suriye-konusunda-kamuoyunu-yaniltiyor/ […]

 • รับทำเว็บไซต์ WordPress Reply

  27 March 2021 at 12:20

  … [Trackback]

  […] There you will find 63642 additional Information on that Topic: istanbulpost.com.tr/sok-aciklama-uc-ulke-suriye-konusunda-kamuoyunu-yaniltiyor/ […]

Leave a Comment