Şok! Gizli Servis Şanzelize’yi Kana Bulayan Teröristi İzliyordu

Saldırı anında çekilen video

Fransa ve dünya, cumhurbaşkanlığı seçimlerine 58 saat kala yapılan terör saldırısıyla sarsıldı. Terör örgütü IŞİD, ünlü (Şanzelize) Champs Elysees Bulvarı’nda polislere otomatik silahla ateş açılan saldırıyı üstlenerek teröristin kimliğini duyurdu. Fransız televizyonları, saldırganın 39 yaşında ve Fransa vatandaşı olduğunu izleyicilerine aktardı.

Sosyal medya üzerinden de Fransa’ya saldırıya başlayan terör örgütü, Fransızları kendi ülkelerine karşı saldırıya çağıran yüzlerce video yayınladı.

Saldırı anını gösteren kamera kayıtları ortaya çıktı. Olay yerined çekilen fotoğraflarda ise, onlarca boş mermi kovanı bulunuyor.

Gece boyunca birçok adrese baskın yapan Fransız polisi, saldırıda rol olan ikinci bir kişinin olup olmadığını araştırıyor. Saldırganın daha önce terör soruşturmasından geçtiği ve gizli servis tarafından izlendiği bildiriliyor.

Saldırı dünyaca ünlü bulvarda büyük paniğe yol açtı, görgü tanıkları insanların korkuyla sığınacak bir yer bulmak kaçıştıklarını aktardı. Bölgedeki bir restoran sahibi, “Müşterilerimizi bodruma saklamak zorunda kaldık” diyerek yaşananları anlattı.

3 Comments