Şok İddai Türkiyede Yasak Olan O Madde Kanseri Tedavi Ediyor

A fully budded marijuana plant ready for trimming is seen at the Botanacare marijuana store ahead of their grand opening on New Year's day in Northglenn, ColoradoAmerikan Hükümeti’nin yakın bir zamanda ‘marihuana’nın (Esrar) tedavi edici özelliğini resmen tanıyacağı iddia edildi

Bu iddialara yol açansa, hükümet destekli bir araştırma grubunun yayınladığı makale. Makaleye göre marihuana, kanser hücrelerini öldürme özelliğine sahip!

Yayın yönetmenliğini Amerikalı eski gazeteci Neil Patel’in yaptığı Daily Caller’da yayınlanan bilgiye göre Amerikan Ulusal Uyuşturucuyla Mücadele Enstitüsü, marihuananın tıbbi yararları hakkında yapılan bu araştırmaları da ciddiye almış durumda (diğer uyuşturucu maddeler kapsam dışı tutuluyor)
İngiltere’nin saygın gazetelerinden Independent’ta da yer alan habere göre Enstitü, bugüne dek hayvanlar üzerinde yaptığı deneylerde marihuananın kanserli hücreleri küçülttüğünü ve bu gelişmenin söz konusu hücreleri yok edebilme kapasitesinin olduğunu açıkladı. Yapılan deneylerde özellikle beyin tümörlerinin ciddi anlamda küçüldüğü iddia ediliyor. Aynı araştırma kapsamında marihuananın, kanser tedavisinde kullanılan radyasyonun kanseri yok edici etkisini artırdığı iddia edildi.

Konunun parlamentoya kabul edilmek üzere sunulması için henüz erken olduğu düşünülse de Amerika’nın bazı eyaletlerinde hal-i hazırda marihuana kullanımının yasal olduğu biliniyor.

2 Comments