Sony HDR Kameralarla Karanlıkta Ve Işık Altında Görüş Netleşecek

Sony, başta tünel giriş ve çıkışları ve gece sürüşleri olmak üzere araç sürücülerinin kâbusu olabilen parlak ışıklarda görüntüyü netleştiren yüksek çözünürlüklü HDR kamera üretti. Kazaların azalması bekleniyor.

Sony, otomatik pilotla giden araçlarda güvenliği artırmak için geliştirdiği HDR kameraları duyurdu. Özellikle tünel çıkışlarında insanları yanıltabilen normal kameralardan sonra, Sony’nin HDR yani yüksek dinamik aralıklı görüntüleme yapabilen kamerası sayesinde yollar daha güvenli olabilir.
Son zamanlarda araç donanımlarında vazgeçilmez bir unsur hâline gelen araç kameraları, gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Bu kameralar, özellikle sürücüsüz araçlarda çok daha önemli role sahip.

Yol işaretlerini, araçları ve yayaları izlerken mevcut kameralar, bazı durumlarda titreyen led veya güneşli bir günde tünelden aniden çıkarken oluşan ışığın üstesinden gelemeyebiliyor.

Sony, bu sorunları çözmek için üst düzey hassasiyete sahip, anti flicker özelliğinde HDR kameralar üretti. Hususi araçların ideal olmayan koşullarda çalışmasına yardımcı olması için tasarlanan sensörler, her türlü ışığa karşı duyarlı ve sürücüye de yardımcı oluyor.

40 Comments