Tesla’nın Yöneticisi Schwall, Waymo’ya Geçti

Tesla Inc’in genel müdürü Matthew Schwall, pazar günü yapılan bir açıklamaya göre, Alphabet Inc’in sürücüsüz araçları için Waymo’ya geçti.

Schwall, Tesla‘nın elektrikli otomobil bölümünün, ABD’deki güvenlik müfettişleri ile temel teknik bağlantıları konusunda çaşılmaları yürütüyordu.

Şirket,  Schwall, Waymo‘nun eski Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi Başkan Yardımcısı Ron Medford tarafından yönetilen güvenlik ekibine katıldı.

Eski Tesla yöneticisi geçtiğimiz Pazartesi günü Waymo‘da başladı ve çeşitli otomobil araç güvenliği konularında çalışacak.

Tesla’daki saha performans mühendisliği müdürü olan Schwall, Ulusal Taşımacılık Güvenliği Kurulu’nun elektrikli araçları içeren çoklu çarpışmaları araştırdığı bir zamanda şirketten ayrıldı.

Çarşamba günü, NTSB, Florida’daki Fort Lauderdale‘deki bir Tesla kazasını araştıracağını söyledi, ki bu da iki gencin ölümüne ve bir diğerinin de yaralanmasına neden oldu.  Ajansın dördüncü  kez yaptığı aktif soruşturma şirketin elektrikli araçlarının çökmesine neden oldu.

Tesla,ise bu konudaki tüm soruları cevapsız bıraktı.

226 Comments