S&P, Brezilya’nın kredi notunu düşürdü!

spUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Brezilya’nın negatif görünümlü ’’BBB’’ olan kredi notunu ’’BBB-’’ye düşürdü, not görünümünü durağan olarak belirledi.

“S&P, hükümetin mali hesap ve ekonomik politika güvenilirliği için negatif etkileri olan politikaları, büyüme için bastırılmış görünümle birleştiğinde, gelecek 2 yıl boyunca Brezilya’nın politika esnekliği ve performans profilinde ağırlık kazanmaya devam ediyor” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, durağan görünümün Brezilya’nın kurumsal gücünün yanında mali ve dış bilanço gücünü de yansıttığı belirtildi.   “Brezilya 2014 yılında yüzde 1,8, 2015 yılında ise yüzde 2 oranında büyüme kaydedecek” öngörüsüne yer verilen açıklamada, şunlar da kaydedildi:   “Brezilya’da ihracat bu yıl az bir büyüme kaydedecek ancak 2015 yılında daha güçlü bir performans sergileyecek. Özel sektör yatırımlarının düşük kalmasını bekliyoruz. Brezilya’da genel kamu borcunun Gayrisafi Yurtiçi Hasılaya (GSYH) oranı 2014 ve 2015 yıllarında sırasıyla yüzde 44 ve yüzde 45 civarında olacak. 2014 yılında bütçe açığının GSYH’a oranı ise yüzde 3,2’den yüzde 3,9’a yükselecek. Bütçe açığında 2015 yılında bir düşüş başlamasını bekliyoruz.

2 Comments

  • 울산출장마사지 Reply

    24 January 2021 at 21:42

    This excellent website certainly has all of the info I wanted concerning this subject and didn챠t know who to ask.

  • Cherish Harsch Reply

    26 January 2021 at 02:29

    Simply desire to say your article is as astonishing. The clarity in your post is just excellent and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the enjoyable work.

Leave a Comment